Aktuality

Druhý říjnový víkend patřil na Konopišti tradičně setkání klubových šampiónů. Dvoudenní turnaj se hrál za slunečné počasí i když obě rána provázely obvyklé říjnové problémy, kdy v sobotu mlha zdržela start turnaje o 90 minut. Na výkony hráčů to, ale žádný vliv nemělo.

Velkého úspěchu dosáhla naše Barbora Šindelářová, která si skvělými výsledky zajistila vítězství. Sobotní skóre 75 ran v neděli ještě vylepšila, když hrála 72 ran a celkově tedy (+3). Po 15 letech tak vyhrála turnaj mistů klubů ČR hráčka z Golf Clubu Austerlitz.

Druhá Alina Shchepteva zaostala za vítězkou o tři údery (+6), třetí místo obsadila Silvie Dittertová (+9). V silné konkurenci ovládl kategorii mužů Jakub Pokorný. Mistr GCA  Jaromír Černý jun. obsadil dobré 12. místo s výsledkem 81/79.

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu

Fotky:Ota Mrákota

Družstvo GCA po 10 letech čekání zvítězilo v soutěži smíšených družstev do 14 let. Mistry ČR se stali hráči Marek Šmerda, Štěpán Plášek, Ondra Schamberger a Hugo Mikl.

Kvalifikace na mistrovství proběhla 20. července na hřišti Kunětická hora, kde naši chlapci obsadili s výsledky – Mikl Hugo 74 ran; Plášek Štěpán 77 ran; Šmerda Marek 84 ran a Schamberger Ondra 94 ran, postupovou 3. příčku.

Finále se odehrálo v termínu od 1. do 3. října, jamkovým formátem na devíti jamkovém hřišti ve Svratce.

První den čekali naše hráče obhájci titulu z GC Hodkovičky. Po dopoledních foursomech vedl tým GCA 2:0, poté co oba své zápasy vyhrál na 17.jamce s výsledky 2/1. Odpoledne tedy stačilo získat jediný bod. Ten se podařilo získat Štěpánu Pláškovi, který drtivým způsobem porazil Matěje Mňahončáka 5/4. Zbylé dva zápasy nemusely být dohrány.

VÝSLEDEK:          4 : 1

V semifinálové bitvě jsme se postavili rivalům z GC Kaskáda. Po dopoledních utkáních jsme měli s výsledkem 1,5:0,5 velmi dobře rozehráno. Brněnským hráčům se ale podařilo zvítězit ve dvou ze tří singlových utkání, a tak muselo rozhodnout až play-off. Rozehrávka pro nás skončila vítězně na 2.jamce.

VÝSLEDEK:          2,5 : 2,5

Finálový den museli chlapci čelit domácímu týmu z Golf Club Svratka 1932. Po fantastickém vítězství Marka Šmerdy a Ondry Schambergera, kterým se podařilo zvítězit nad favorizovanými hráči z GC Svratka – Tomášem Šmíčkem a Adamem Labancem 5/4, byl výsledek po foursomové části 1,5:0,5. Během odpolední části se projevila únava, po pěti zápasech bylo scóre vyrovnáno 2,5:2,5, opět musel rozhodnout rozstřel. Rozhodnuto bylo hned na 1.jamce.

Naši chlapci se stali Mistry České republiky smíšených družstev do 14 let!

Všem hráčům ještě jednou gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Ve dnech 11.9. a 12.9.2021 se za krásného slunečného počasí konalo na našem hřišti tradiční mistrovství klubu.

Pohár pro mistryni klubu za rok 2021 získala s počtem ran 145 Bára Šindelářová.

Mistrem klubu pro rok 2021 se stal Jaromír Černý jun. se skóre 142 ran.

Vyhodnoceno bylo také mistrovství klubu ve hře na jamky 2021, které opět vyhrála skvělá Bára Šindelářová.

V kategorii mužů vyhrál jamkovku Vojta Jochman.

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem hráčům za účast.

Děkujeme za fotky panu Davidu Kostelkovi.

2. Voronin Michal

SR GCA na svém zasedání 10.9.2021 vyhodnotila soutěž o návrh trička reprezentace GCA na rok 2022.

Výsledky hlasování:

Varianta A: 21 hlasů

Varianta B:   6 hlasů

Varianta C: 17 hlasů

Varianta D: 13 hlasů

Celkem hlasovalo 57 členů klubu.

Gratulujeme autorům vítězného návrhu paní Sylvě Kašpárkové a panu Aleši Čížkovi!!!

Autoři vítězného návrhu obdrží reprezentační trička.

Děkuje všem účastníkům soutěže a také členům klubu, kteří se zapojili do hlasování.

Na začátku příští sezóny budou mít členové klubu možnost si trička zakoupit. Podrobnosti  budou upřesněny později.

Vážení členové,

srdečně Vás zveme na dva zářijové turnaje, které jsou určeny jen pro členy GC Austerlitz. Tím prvním je Prezidentský pohár, který se hraje 5.září. Na tomto turnaji si můžete případně zvolit i spoluhráče do flightu, postup objednávání je popsán v propozicích turnaje. Stránky turnaje jsou zde -  https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=668901030. No a hned o týden později se hraje dvoudenní mistrovství klubu na rány, které si určitě nenecháte ujít  !  Stránky Mistrovství klubu na rány 2021 jsou zde : https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=669012002