Seniorská družstva

Náš skvělý úspěch na Mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře

 

 

Ve dnech 22. - 24. 6 proběhlo na hřišti Austerlitz Mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře.

Náš tým zde obhajoval vynikající loňské druhé místo.

Všichni naši soupeři přijeli s mnoha novými hráči a jejich velmi nízká HCP dávala tušit, že jejich týmy jsou skvěle připraveny. Samozřejmě, že i my jsme hledali nové tváře. Poprvé se tak na tomto mistrovství v našem týmu objevil Petr Šťastný a Michal Voronin. A je třeba říct, že se oba dva projevili jako týmoví hráči a odhodlaní bojovníci.

Zde je stručná rekapitulace našich tří zápasů hraných ve 3 dnech:

První hrací den: vítězství nad Karlovými Vary 3,5 : 1,5 znamenalo postup mezi 4 nejlepší týmy v ČR.

Výsledek vypadá celkem jednoznačně, nicméně bojovalo se až do posledních jamek.

Rozhodující body přinesli Petr Šťastný, Michal Chaloupka a skvěle hrající Šimon Zemek. Neméně důležitý ½ bod vybojovali naši výborní deblisté Dalibor Jurčík a Zdeněk Šulc. Naši hráči hráli vždy jen několik málo ran nad par hřiště.

 

Druhý hrací den: prohra s Greengate (Plzeň, Dýšina) 1,5 : 3,5 znamenala závěrečný boj o bronzovou medaili.

Konečné skóre nevypovídá o zcela vyrovnaném a urputném boji o každou jamku, ovšem je zde třeba zmínit, že jsme těsně prohráli s pozdějším mistrem ČR.

 

Třetí hrací den: fantastické vítězství nad GC Líšnice 3 : 2 znamenalo získání cenné bronzové medaile.

Absolutně vyrovnaný zápas přinesl mnoho infarktových situací. První byla nečekaná změna ve startovní listině vyvolaná indispozicí jednoho z našich hráčů. Zde se projevila loajalita a bojový duch Michala Voronina, kterého jsem vzbudil v 6 hodin ráno, a ten byl již v 7:30 připraven reprezentovat náš klub. Michal ve svém zápase již po 12. jamce vedl o 7 bodů a tak jednoznačně zvítězil. Druhý, velmi důležitý bod, přinesla další opora našeho týmu Michal Chaloupka, který dokázal zvítězit ve všech 3 zápasech, do kterých nastoupil.

Celý boj o bronzovou medaili se lámal na 17. a rozhodoval na 18. jamce. V této době byla dohrána všechna naše ostatní utkání a stav byl 2:2. Na hřišti zůstal jen Petr Šťastný se svým soupeřem.

Na 17. jamce Petr zahrál 10 metrový put do birdie proti soupeřovu paru, celý zápas se tak poprvé v tomto dnu otočil na naši stranu. Petr projevil velkou psychickou odolnost a dokázal vyhrát i 18. jamku a vyvolal tak vlnu medailového nadšení.

 

Moje velké poděkování patří všem našim hráčům, kteří se nezalekli nižších HCP soupeřů, nastoupili odpovědně do všech zápasů a reprezentovali klub s velkým nadšením a houževnatostí.

Naši bronzoví medailisté jsou: Michal Chaloupka, Šimon Zemek, Petr Šťastný, Michal Voronin, Dalibor Jurčík, Zdeněk Šulc a Lubomír Sedlák.

 

 

 

Radek Duraja

Kapitán seniorské reprezentace Golf Club Austerlitz

 

Ve dnech 25. – 27. června 2018 se na golfovém hřišti ve Slavkově konalo mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře.

Týmu našich mužů se zde podařilo sehrát ve třech dnech tři vynikající utkání.
V prvním kole jsme bojovností a výbornou hrou porazili favorizovaný tým Mariánských Lázní v poměru 4:1.
Ve druhém dni byla naším soupeřem Líšnice. Po čtyřech odehraných zápasech byl stav 2:2 a šlo se na rozstřel. Následovala nádherná golfová bitva, která trvala další čtyři jamky, a ve které jsme byli dvakrát jen malý krůček od vítězství. Nakonec se ale štěstí přiklonilo na stranu soupeře a my jsem tak celkově prohráli 2:3.
V boji o bronzovou příčku (třetí hrací den) jsme, i přes naše velké odhodlání, podlehli loňskému vítězi, týmu Hodkoviček.
Celkové čtvrté místo je historickým úspěchem našeho týmu mužů.
Jsem proto velmi rád, že touto cestou mohu poděkovat všem svým spoluhráčům, kteří do utkání dali veškeré své golfové umění, bojovnost, týmovou spolupráci a nadšení. Jsou jimi Michal Chaloupka, Luboš Sedlák, Radomír Koval, Dalibor Jurčík, Zdeněk Šulc, Miroslav Brzoň a Aleš Lerch.

Moje poděkování patří samozřejmě i mateřskému golf klubu Austerlitz, organizátorům turnaje a také těm, kteří připravovali hřiště, které bylo ve výborné kondici.

Radek Duraja,
kapitán družstva