Náš skvělý úspěch na Mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře

Náš skvělý úspěch na Mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře

 

 

Ve dnech 22. - 24. 6 proběhlo na hřišti Austerlitz Mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře.

Náš tým zde obhajoval vynikající loňské druhé místo.

Všichni naši soupeři přijeli s mnoha novými hráči a jejich velmi nízká HCP dávala tušit, že jejich týmy jsou skvěle připraveny. Samozřejmě, že i my jsme hledali nové tváře. Poprvé se tak na tomto mistrovství v našem týmu objevil Petr Šťastný a Michal Voronin. A je třeba říct, že se oba dva projevili jako týmoví hráči a odhodlaní bojovníci.

Zde je stručná rekapitulace našich tří zápasů hraných ve 3 dnech:

První hrací den: vítězství nad Karlovými Vary 3,5 : 1,5 znamenalo postup mezi 4 nejlepší týmy v ČR.

Výsledek vypadá celkem jednoznačně, nicméně bojovalo se až do posledních jamek.

Rozhodující body přinesli Petr Šťastný, Michal Chaloupka a skvěle hrající Šimon Zemek. Neméně důležitý ½ bod vybojovali naši výborní deblisté Dalibor Jurčík a Zdeněk Šulc. Naši hráči hráli vždy jen několik málo ran nad par hřiště.

 

Druhý hrací den: prohra s Greengate (Plzeň, Dýšina) 1,5 : 3,5 znamenala závěrečný boj o bronzovou medaili.

Konečné skóre nevypovídá o zcela vyrovnaném a urputném boji o každou jamku, ovšem je zde třeba zmínit, že jsme těsně prohráli s pozdějším mistrem ČR.

 

Třetí hrací den: fantastické vítězství nad GC Líšnice 3 : 2 znamenalo získání cenné bronzové medaile.

Absolutně vyrovnaný zápas přinesl mnoho infarktových situací. První byla nečekaná změna ve startovní listině vyvolaná indispozicí jednoho z našich hráčů. Zde se projevila loajalita a bojový duch Michala Voronina, kterého jsem vzbudil v 6 hodin ráno, a ten byl již v 7:30 připraven reprezentovat náš klub. Michal ve svém zápase již po 12. jamce vedl o 7 bodů a tak jednoznačně zvítězil. Druhý, velmi důležitý bod, přinesla další opora našeho týmu Michal Chaloupka, který dokázal zvítězit ve všech 3 zápasech, do kterých nastoupil.

Celý boj o bronzovou medaili se lámal na 17. a rozhodoval na 18. jamce. V této době byla dohrána všechna naše ostatní utkání a stav byl 2:2. Na hřišti zůstal jen Petr Šťastný se svým soupeřem.

Na 17. jamce Petr zahrál 10 metrový put do birdie proti soupeřovu paru, celý zápas se tak poprvé v tomto dnu otočil na naši stranu. Petr projevil velkou psychickou odolnost a dokázal vyhrát i 18. jamku a vyvolal tak vlnu medailového nadšení.

 

Moje velké poděkování patří všem našim hráčům, kteří se nezalekli nižších HCP soupeřů, nastoupili odpovědně do všech zápasů a reprezentovali klub s velkým nadšením a houževnatostí.

Naši bronzoví medailisté jsou: Michal Chaloupka, Šimon Zemek, Petr Šťastný, Michal Voronin, Dalibor Jurčík, Zdeněk Šulc a Lubomír Sedlák.

 

 

 

Radek Duraja

Kapitán seniorské reprezentace Golf Club Austerlitz