Mistrovství ČR družstev do 16 let

Mistrovství ČR družstev do 16 let

V termínu od 11. do 14.srpna se na hřišti v Telči uskutečnilo MČR smíšených družstev do 16 let, kterého zúčastnilo i družstvo GCA. Družstvo ve složení Štěpán Plášek, Marek Šmerda, Veronika Černá, Oliver Hustin, Tomáš Veverka a Hugo Mikl se na turnaj kvalifikovalo z 2.místa, které obsadilo v rámci kvalifikačního turnaje na Slavkově. 

První hrací den se hrálo na rány, Hugo 77, Štěpán 78, Verča 80, Marek a Oliver shodně 84 ran a Tom 97 ran. Na základě dosaženého pořadí byl sestaven pavouk, tým GCA se umístil na 6.místě a v pátek na nás čekal těžký protivník – RGA Greensgate, ten byl po středeční části na třetím místě.

 

Po nepříliš vydařené dopolední části, kdy naši hráči prohráli oba foursomy (Štěpán a Hugo podlehli s výsledkem 4/3 dvojici Jakub Janda/Natálie Čepeláková, Veronika s Oliverem páru Matěj Grim/Kristýna Lebová s výsledkem 5/3), jsme do odpoledního klání vstupovali s nepříliš uspokojivým výsledkem 0:2. V odpoledních singlech jsme se postarali o překvapení, kdy se nám podařilo zvrátit nepříliš příznivou herní situaci a po 4 vítězstvích jsme s celkovým stavem zápasů 4:3, otočili utkání ve svůj prospěch a slavili postup do semifinále.

 

                                                                                Golf Club Austerlitz : RGA Greensgate

                                                                                                         4 : 3

 

 

 

V sobotu na nás čekal náš odvěký rival – Golf Club Brno. Po vyrovnaných dopoledních zápasech byl stav vyrovnán na 1:1. Po napínavém klání a těžkých bojích se nakonec z postupu do finále radoval brněnský klub.

 

  

 

                                                                                                 Golf Club Brno : Golf Club Austerlitz

                                                                                                                 4,5 : 2,5

 

Poslední den jsme se postavili loňským vítězům - Albatross GC Praha. A den to byl vskutku vzrušující! Po dopolední části, kdy zvítězili nováčkové týmu Oliver Hustin a Tomáš Veverka 3/1 a druhý foursome (Štěpán/Marek) uhájil na 18.jamce půl bod, jsme do odpoledních bojů vstupovali s nadějným skóre 1,5:0,5. Hráči z Prahy ale nechtěli dát nic zadarmo, a tak se nám i přes veškerou snahu nepodařilo náskok udržet. Rozhodlo tedy až play-off.

Do foursomu jsme nasadili Štěpána a Huga, kterým se postavila dvojice Tarantová/Zach. Play-off se začínalo na pětiparové jamce číslo 13, tato jamka rozhodla o výsledku celého klání. Matouš Zach proměnil birdie putt a hráči z Albatrossu se mohli radovat ze třetího místa. Družstvo GCA obsadilo čtvrtou příčku. 

 

 

 

Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.


Odkaz na celkové výsledky turnaje: https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=682480022