Mistři ČR družstev do 14 let

Mistři ČR družstev do 14 let

Družstvo GCA po 10 letech čekání zvítězilo v soutěži smíšených družstev do 14 let. Mistry ČR se stali hráči Marek Šmerda, Štěpán Plášek, Ondra Schamberger a Hugo Mikl.

Kvalifikace na mistrovství proběhla 20. července na hřišti Kunětická hora, kde naši chlapci obsadili s výsledky – Mikl Hugo 74 ran; Plášek Štěpán 77 ran; Šmerda Marek 84 ran a Schamberger Ondra 94 ran, postupovou 3. příčku.

Finále se odehrálo v termínu od 1. do 3. října, jamkovým formátem na devíti jamkovém hřišti ve Svratce.

První den čekali naše hráče obhájci titulu z GC Hodkovičky. Po dopoledních foursomech vedl tým GCA 2:0, poté co oba své zápasy vyhrál na 17.jamce s výsledky 2/1. Odpoledne tedy stačilo získat jediný bod. Ten se podařilo získat Štěpánu Pláškovi, který drtivým způsobem porazil Matěje Mňahončáka 5/4. Zbylé dva zápasy nemusely být dohrány.

               VÝSLEDEK:          4 : 1

V semifinálové bitvě jsme se postavili rivalům z GC Kaskáda. Po dopoledních utkáních jsme měli s výsledkem 1,5:0,5 velmi dobře rozehráno. Brněnským hráčům se ale podařilo zvítězit ve dvou ze tří singlových utkání, a tak muselo rozhodnout až play-off. Rozehrávka pro nás skončila vítězně na 2.jamce.

               VÝSLEDEK:          2,5 : 2,5

Finálový den museli chlapci čelit domácímu týmu z Golf Club Svratka 1932. Po fantastickém vítězství Marka Šmerdy a Ondry Schambergera, kterým se podařilo zvítězit nad favorizovanými hráči z GC Svratka – Tomášem Šmíčkem a Adamem Labancem 5/4, byl výsledek po foursomové části 1,5:0,5. Během odpolední části se projevila únava, po pěti zápasech bylo scóre vyrovnáno 2,5:2,5, opět musel rozhodnout rozstřel. Rozhodnuto bylo hned na 1.jamce.

Naši chlapci se stali Mistry České republiky smíšených družstev do 14 let!

Všem hráčům ještě jednou gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

 

odkaz na celkové výsledky turnaje: https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj?id=649596733