Další skvělý úspěch slavkovského golfu na Mistrovství ČR seniorských družstev mužů ve hře na jamky

Další skvělý úspěch slavkovského golfu na Mistrovství ČR seniorských družstev mužů ve hře na jamky

Ve dnech 14. - 16. 6. 2021 proběhlo na hřišti Austerlitz ve Slavkově Mistrovství ČR seniorských družstev v jamkové hře.

Náš tým zde měl na co navazovat, předloňské druhé a loňské třetí místo byly opravdovou výzvou.

Úroveň hry a HCP jednotlivých hráčů našich soupeřů byla vynikající a bylo jasné, že obhájit naše předchozí úspěchy nebude vůbec snadné.

Nicméně náš tým nezahálel a pečlivě se na soupeře připravil. Jsem opravdu velmi rád, že nabídku reprezentovat Golf Club Austerlitz letos přijali nejen jeho dlouholeté opory Michal Chaloupka, Šimon Zemek a Michal Voronin, ale nově i výborně hrající David Kostelka, Aleš Čížek, Laďa Juhász a Martin Zipser. Všichni předvedli fantastické výkony a bojovného sportovního ducha.

Když jsem se díval do statistik turnaje za posledních 5 let, zjistil jsem téměř neuvěřitelnou skutečnost, že Michal Chaloupka hrál každý rok maximální počet zápasů (3) a drtivou většinu svých duelů dovedl k vítězství a každý rok přinesl našemu týmu cenné body.   

Zde je stručná rekapitulace tří hracích dnů:

První hrací den

Vítězství nad GC Praha 3,5 : 1,5 znamenalo postup mezi 4 nejlepší týmy v ČR.

Výsledek vypadá celkem jednoznačně, nicméně bojovalo se až do posledních jamek.

Rozhodující body přinesli Michal Chaloupka, Michal Voronin a David Kostelka. Neméně důležitý ½ bod vybojovali naši výborní deblisté Laďa Juhász a Martin Zipser.

 

Druhý hrací den

Vítězství nad Hodkovičkami 3 : 2 nám přineslo postup do závěrečného boje o zlatou medaili.

Konečné skóre již samo o sobě vypovídá o zcela vyrovnaném a urputném boji o každou jamku. Všechna naše vítězství se dokonala až na 18. jamce, Aleš Čížek dokonce zvítězil až na rozstřelové 19. jamce. Díky!

 

Třetí hrací den

Výslední skóre 1 : 4 s dlouhodobě výborně hrajícím Greensgate (Plzeň Dýšina) znamenalo získání cenné stříbrné medaile, která dovršila 3 letý hattrick našeho týmu na medailových pozicích.

Velmi vyrovnaný zápas přinesl mnoho infarktových situací, výborná skóre a v závěru pak těsné vítězství soupeře.

 

Moje velké poděkování patří všem hráčům našeho týmu, mnoho z nich zahrálo svá kola jen těsně nad par hřiště, nastoupili odpovědně do všech zápasů a reprezentovali klub s velkým nadšením, odhodláním a houževnatostí.

 

Naši stříbrní medailisté jsou Michal Chaloupka, Michal Voronin, David Kostelka, Aleš Čížek, Šimon Zemek, Laďa Juhász a Martin Zipser.

 

 

Radek Duraja

Kapitán seniorské reprezentace Golf Club Austerlitz