Kontakty TCM

Kontakty reprezentace

line
Vedoucí TCM:
Foretová Irena
telefon: +420 608 350 051
e-mail: tcmgca@gmail.com


 

Vedoucí TCM

Vedoucí TCM

line

Irena ForetováMé golfové začátky

                Zelenou kartu jsem si dělala již ve dvanácti letech. Bohužel ještě tu samou sezonu jsem díky zdravotním problémům a hlavně díky dětské paličatosti golf zavrhla. Zpět jsem se vrátila až ve 14 letech, a to jen díky rodičům, kteří mne brali všude s sebou, což znamenalo čekat na ně v golfových klubovnách než se „vyřádí“ na hřišti.  Snad jsem v tom věku o něco zmoudřela a uznala jsem, že takto trávit čas opravdu nechci a opět jsem vzala hůl do ruky a začala hrát.

                Jsme golfová rodina. Otčím je jedním ze zakládajících členů mého domovského klubu Austerlitz. Máma začala hrát o něco později, potom já a nakonec i má mladší sestra. Je obrovská výhoda, že je golf naším společným koníčkem. Nejen, že nemusím pořád dokola vysvětlovat různé golfové situace a pravidla, ale je tu především nezbytná podpora, která mi vždy velmi pomáhá.

 

Ostatní záliby

                Už od útlého věku mne rodiče spíš vedli uměleckým směrem. Co se sportu týče, zastávají názor, že bych se měla naučit od všeho něco. Hrávala jsem squash, tenis, velmi ráda jsem plavala, jezdila na kole či kolečkových bruslích, lyžovala apod. U těchto sportů jsem v podstatě zůstala a ráda se u nich odreaguji, ale už v podstatně menší míře. Golf velmi ovlivnil můj přístup k ostatním sportům. Jsem mnohem opatrnější a vynechávám aktivity, u kterých hrozí vážnější zranění. V poslední době jsem se však začala zajímat více o fitness a cardio, pravidelně navštěvuji lekce fitboxu a také kondiční přípravu v rámci TCM.

 

Golf a já

                Jsem velký pesimista a realista. Ani nedokážu posoudit, jestli je to pro golf výhoda či ne. Mojí výhodou je vyrovnanost a klid. Nejsem typ člověka, který by nadával, házel holemi nebo s nimi bouchal o zem. Jak na golfu, tak v soukromí na sobě nedávám znát jakékoli emoce. Mnoho lidí ze mne má respekt, snad proto, že působím nepřístupným dojmem. Nerada se nechávám na hřišti nijak rozptylovat. Další má povahová výhoda tkví v tom, že mi nedělá problém uzavřít se do svého světa a soustředit se na jednu danou věc.

                Teď to může vypadat, jako bych byla robot bez srdce, ale tak to není. Emoce zkrátka nepatří do hry. Naopak týmové soutěže mne velmi baví. Někdo může namítat, že je větší stres hrát pro ostatní, ale mě osobně ta atmosféra a napětí, které je všude kolem vyhovuje. Nechci tvrdit, že bych se při individuální soutěži snažila méně než v týmové, ale je to příjemné zpestření celé šňůry turnajů.

                Nyní se angažuji jako vedoucí TCM a náplní mé práce je zařizování turnajů, ubytování a jiných nezbytností pro týmové soutěže, ale také pro individuální výjezdy. Mezi mé úkoly také patří komunikace s trenéry všech členů TCM, kontrola a zajišťování zimní přípravy a jsem k dispozici a ochotna pomoci a poradit.

 

 

  

strana: 1 / 1   celkem: 2 záznamů
 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>