Články na Home stranu

Vojtěch Kostelka úspěšný na českém Ryder cupu

O víkendu se na Zbraslavi odehrálo již 17. utkání výběrů reprezentantů z východní a západní poloviny republiky – President Goldscheider trophy. Pozvánku mezi nejlepších 9 hráčů z východní poloviny republiky obdržel i staronový mistr GC Austerlitz Vojtěch Kostelka.

 

Sobotní čtyřhry absolvoval ve dvojici s Erikem Palkovským z Ropice. V dopoledním foursome zvítězili nad dvojicí Vojtěch Mitterwald a David Mrázek již na 15. jamce (5/3). V odpoledním fourballu na rány nastoupili proti dvojici Marek Nový (PRO) a Vítek Novák. V utkání plném dramatických zvratů byli nakonec šťastnější reprezentanti západu: Kostelka, Palkovský 71 : Nový, Novák 69.

Do nedělních devíti singlů nastupovali hráči za nerozhodného stavu 4:4. Na Vojtu čekal nejtěžší soupeř z týmu západu – úřadující mistr republiky Vítek Novák. Utkání bylo velmi vyrovnané až do 10. jamky vedl Vojta pouze o jednu ránu. Vojtovy birdie na 11. a 13. jamce donutili Vítka Nováka riskovat a chybovat. Utkání tak dostalo jasný směr k vítězství reprezentanta našeho klubu a zisku důležitého bodu pro družstvo Východu. Vojta se s výsledkem 71 (-1) zařadil mezi čtyři hráče, kteří dokázali z černých odpališť na Zbraslavském hřišti pokořit par.

Družstvo východu obhájilo loňské vítězství výsledkem 9,5 :7:5. Gratulujeme!

 

Fotogalerie

 

napište námvytisknout

<< zpět

 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>