Články na Home stranu

Vojta Kostelka 3. na mistrovství Rakouska

V posledním květnovém víkendu se odehrálo v rakouském Klagenfurtu tradičně velmi dobře obsazené Mezinárodní mistrovství Rakouska. Hrálo se na obtížném hřišti golfového klubu GC Klagenfurt – Seltenheim, které v nedávné minulosti hostilo Challenge tour.

Již od prvních kol se velmi dobře dařilo hráči našeho klubu Vojtovi Kostelkovi. Po zahřívacím kole v paru hřiště (72) ubral v druhém kole 2 rány (70) a dostal se na celkových -2. Dokonale využil moving day. V sobotním čistém kole - bez jediného bogey - zahrál nejlepší kolo dne -5 (67) a posunul se s -7 na dělené 1. místo. Vojtovi se podařilo skórovat v závěru kola, kdy místní „Amen corner“ – jamky 14,15,16 prošel se třemi birdie a čtvrté birdie v řadě přidal na jamce číslo 17.

Do posledního dne vstupovalo s ambicemi na vítězství 6 hráčů, které dělily od sebe pouze 2 rány.  Finálové kolo od začátku nejlépe zvládal Rakušan Steinlechner. Od prvních jamek šel bez větších chyb za vítězstvím a úspěšně odrážel veškeré snahy Vojty i Švýcara Wepperniga na srovnání skóre. Vojta i Švýcar na posledních jamkách při snaze skórovat naopak chybovali. Vojta se s turnajem rozloučil kolem +1 (73), které znamenalo celkové skóre -6 a 3. místo.

Tento velmi kvalitní výsledek reprezentanta GC Austerlitz podtrhuje i srovnání se zbytkem startovního pole, kdy pouze 5 hráčů dokázalo na profesionálně připraveném hřišti zahrát celý turnaj pod par hřiště. Hráče českého národního týmu Petra Janíka a Jana Černohorského dělilo od Vojty 24 respektive 30 ran.

 

Kompletní výsledky na:

http://www.golf.at/golfclubs/turniersuche/gc-klagenfurt-seltenheim/206/2017-internationale-austrian-amateur-championship-men/2017-1164223/livescoring#/competition/1164223/leaderboard  

 
 
napište námvytisknout

<< zpět

 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>