Články na Home stranu

Bronzová medaile z MČR týmů do 16ti let přece jenom ozdobí klubovnu GCA

Nad GC Hostivař jsme zvítězili 6,5 : 2,5

Aktualizace 23.8. 19:45, třetí den, boj o bronz proti GC Hostivař

Odpolední singly začaly zcela netypicky. Vojta Kostelka, který dosud všechna svoje utkání vyhrál, prohrával od počátku o dvě jamky. Naopak všechny ostatní singly šly velice rychle do vedení. První zakončila svůj zápas M.Patzeltová, a to už po jamce 11 výsledkem 8a7. Vojta Kostelka podporovaný caddym Romanem Konvičkou otočil zápas a jako druhý ukončil vítězstvím 2a1. Třetí v pořadí startovala Michaela Chotová a také třetí přinesla vítězství na osmnáctce 2 UP. Tím jsme dosáhli poslední potřebný bod a ostatní zápasy byly ukončeny v okamžiku, kdy M. Fabiánková vedla na patnáctce o dvě, F.Luňáčková po čtrnáctce také o dvě a J.Luňáčková po třináctce o čtyři.

Družstvo pod vedením kapitánky Ireny Foretové, asistenta kapitána Jaromíra Černého a mng. reprezentace Josefa Vlašína získalo historický bronz v nejnáročnějším týmovém MČR mládeže. Stříbro získal moravský soused GK Brno a zlato obhájil GC Erpet.

Děkujeme všem hráčům a realizačnímu týmu za vzornou reprezentaci a také všem rodičům, sponzorům a podporovatelům klubu.

 

 

Aktualizace 23.8. 14:45, třetí den, boj o bronz proti GC Hostivař

Nasazení foursamů napovídalo, že první naše dvojice Konvička/Patzeltová bude tvrdě bojovat, další dvě dvojice měly přinést body celkem jistě. Po jedenácté jamce vše odpovídalo předpokladu, Konvička/Patzeltová prohrávali o 3, Fabiánková/F.Luňáčková vedly o pět a Kostelka/J.Luňáčková vedli o čtyři. Poslední dvojice skutečně donesla vítězství 4a3, zato v ostatních hrách se odehrálo drama. Konvička/Patzeltová vyhráli následující tři jamky a vyrovnali. Prohrou na sedmnáctce prohrávali o jednu a na osmnáctce se jim vyhrát nepodařilo.  Dvojici Fabiánková/F.Luňáčková se také podařil obrat, bohužel však na špatnou stranu. Na osmnáctou jamku přicházely s vedením o jednu a nabuzený soupeř plný adrenalinu zahrál birdie. Zápas se prodlužoval. Adrenalin je však dobrý sluha, ale zlý pán. Druhou ranou na první dodatečné jamce hráč Hostivaře přehrál green až do autu a o našem druhém bodu bylo rozhodnuto.

Do odpoledních singlů odcházejí naši hráči plni odhodlání zvítězit.

 

 

Aktualizace 22.8. 18:45, druhý den, semifinále proti GCB

Odpolední singly se už od počátku nevyvíjely pro naše hráče dobře. Kromě Johanky Luňáčkové poměrně rychle všichni hráči prohrávali. Vojta Kostelka otočil vývoj na čtvrté jamce a od té doby nebylo o jeho vítězství, a tím zisku jednoho  ze tří ještě potřebných bodů, pochyb. Po deváté jamce bylo zřejmé, že naděje na další dva body leží už jen na holích Michaely Patzeltové a Michaely Fabiánkové. Michaela Patzeltová bojovala až do osmnácté jamky, ale podlehla o jednu. V tu chvíli všechny naše naděje pohasly, protože GCB získal 4 potřebné výhry a Michaela Fabiánková už nedohrávala. 
Nedá se nic dělat, soupeř byl v tu chvíli lepší, a tak se mu dostalo od našeho týmu přání štěstí ve finále. 
Naše družstvo se tedy zítra od 8:00 utká o bronz s GC Hostivař.

Aktualizace 22.8. 12:45, druhý den, semifinále proti GCB

Už nasazení dopoledních foursamů napovědělo, že papírově oba týmy vyhrají jeden bod určitě a bude se bojovat o druhý bod. A hra tento předpoklad potvrdila. Roman Konvička s Michaelou Chotovou prohráli 5a4 a Vojta Kostelka s Johankou Luňáčkovou vyhráli jistě 6a5. Velké drama se rozehrálo v první čtyřhře, ve které bojovala Michaela Fabiánková s Františkou Luňáčkovou proti dvojici Sochna, Nestrašil. Děvčata dlouho tahala za kratší konec, po dvanácté jamce prohrávala o jednu. Od třinácté jamky však vyhrála čtyři jamky po sobě a přinesla druhý důležitý bod výsledkem 3a2. Zajistila ho Michaela Fabiánková fantastickým bunkershotem do jamky na tříparové šestnáctce.

Odpoledne se hraje šest singlů a našemu družstvu stačí uhrát tři body k postupu do čtvrtečního finále.

První den :

Náš tým si vylosoval hned v prvním zápase jednoho z favoritů mistrovství, GC Karlovy Vary s Vítkem Novákem v sestavě. Ten potvrdil roli lídra v dopoledních čtyřhrách a porazil naši silnou dvojici M.Fabiánková/F. Luňáčková 2a1. Jenže další naše foursamy vyhrály (V.Kostelka s J. Luňáčkovou i R.Konvička s M. Patzeltovou) a do odpoledních singlů jsme nastupovali s vedením 2:1

Odpoledne byly první čtyři singly hodně vyrovnané, ale v posledních dvou se projevila naše kvalita a Míša Patzeltová i Vojta Kostelka vyhráli snadno 4a3 resp 5a4. 

Chleba se začal lámat v druhé devítce a k obratu zavelela Johanka Luňáčková, která obrátila stav a proti Vítkovi Novákovi po 12té jamce vedla o 2! Přes pokusy Vítka neprohrát hrála Johanka fantastické utkání a po 17ce, kterou skvérovali berdíkem, vyhrála 2a1. Výhru na posledních jamkách uhrály i M. Fabiánková a F.Luńáčková, a tak zapisujeme jednoznačné vítězství 7:2.

Johanka cenným vítězstvím oslavila svůj dnešní svátek.

Johanko, celý tým ti blahopřeje a za SR GCA i mng. reprezentace J. Vlašín

 

Fotogalerie

Michaela Patzeltová přinesla týmu dva body

Michaela Patzeltová přinesla týmu dva body


Vojta Kostelka. Jeho soupeř nesl prohru statečně

Vojta Kostelka. Jeho soupeř nesl prohru statečně


Michaela Fabiánková a Roman Konvička. Týmová spolupráce

Michaela Fabiánková a Roman Konvička. Týmová spolupráce


 

napište námvytisknout

<< zpět

 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>