Články na Home stranu

Tým B

Již pátou sezónu působí v našem golfovém klubu „B tým GCA“, který sdružuje sportovní hráče, kteří mají rádi výkonnostní a týmový golf.

B tým reprezentuje náš klub zejména v meziklubových týmových utkáních, v podobném formátu jako Ryder Cup. Většinou se hrají dvě kola, ranní jamkovka dvojic – four ball a four same a odpoledne pak každý hráč odehraje ještě singl jamkovku.

V tomto roce B tým odehrál již 4 „Ryder Cupová“ utkání z toho celkem 3x slavil vítězství a jednu prohru.

V květnu se hrálo na Penati, kde náš tým poprvé s týmem Penati prohrál a to celkem drtivě 5 ku 11.

Další utkání pak proběhlo na našem domácím hřišti proti týmu GC Olomouc, kde jsme vyhráli 11,5 ku 3,5. V září nás čeká odveta na jejich hřišti v Olomouci, Vésce.

Začátkem června se náš tým vypravil na sever Moravy, kde jsme hráli se skvělým týmem Šilheřovic na jejich náročném, ale krásném parkovém hřišti. Oproti loňské drtivé prohře, jsem ale letos slavili výhru 11 ku 5. Tým Šilheřovic se již chystá na odvetu na našem hřišti 19.8.

Zatím poslední skalp a pohár pro vítěze si náš B tým přivezl z Kunětické Hory, kde jsme s jejich týmem sehráli skvělý match koncem června. Ranní dvojice jsme zvládli skvělě a vyhráli všech 5 zápasů, což se nám povedlo poprvé v historii a tak jsme do odpoledních singlů nastupovali jako jasný favorit, k celkovému vítěyství jsme potřebovali už jen 3 body z odpoledních 10 her. Nakonec jsme v singlech získali 5 bodů a vyhráli tak 10:5. Odveta se hraje na našem hřišti v polovině září.

Naše příští utkání je již tradiční derby s GC Brno, kde bude domácí tým GCB obhajovat jejich loňské vítězství. Utkání se hraje v sobotu 6.8. v Jinačovicích, tak nám držte palce a nebo ještě lépe – přijdtě fandit J

B tým ve spolupráci s resortem, hřištěm a klubem připravuje na srpen pro všechny členy i nečleny „noční turnaj“. Pro více info sledujte stránky GCA nebo plakáty v klubovně a přijďte si zahrát.

 

B tým GCA vítězí na Kunetické Hoře

 

Smutek z porážky na Penati, ale i tak to byl skělý golfový den