Články na Home stranu

Tři utkání, tři výhry


Podzim a konec sezóny se pro náš B tým nesl ve znamení tří ryder cupových utkání.  

První bylo s Park Golf Club Ostrava, který je velmi silným protihráčem a na jejich domovském hřišti v Šilheřovicích nám připravil letos v létě drtivou porážku. Tentokrát se hrálo ve Slavkově a tak byla výhoda na naší straně. Po ranních 6 čtyřhrách byl stav vyrovnaný 3,5:2,5. Byl hezký slunečný den a tak jsme s chutí vyrazili na odpolední singly. Celou dobu to vypadalo nerozhodně, ale zhruba po 12. jamce se situace začala lámat v náš prospěch a Šilheřovice jsme nakonec porazili 12:5.

Koncem září jsme hráli na krásném hřišti v Kunětické Hoře. S týmem KH hrajeme již tradičně a rádi. Jednalo se o letošní odvetu, kdy v prvním ryder cupovém utkání  v červnu zvítězil náš B tým. Na Kuňce se tým sešel už v předvečer a při týmové poradě se dohodlo, že pro ranní dvojice navrhneme pouze foursome formát a z důvodů urychlení hry vypustíme fourball. Kapitán GCKH náš návrh přijal a jak se ukázalo, naši borci umí foursome opravdu dobře. Po ranních dvojicích byl stav 4,5:0,5 v náš prospěch.  Odpoledne jsme do singlů nastoupili bohužel v oslabení, kdy kvůli zranění nemohl hrát jeden z našich hráčů. Takže jsme soupeři museli věnovat bod. I přesto se našemu týmu podařilo přinést další 4 body ze singlů a to už nám stačilo na výhru 8,5:6,5.

V posledním utkání se proti našemu týmu postavil GC Olomouc. Ráno se hrálo pět foursomů a výsledek byl 3:2 pro Olomouc. Z toho dva naše foursomy prohrály smolně až na 18. jamce. Po obědě následovala důležitá losovačka na určení pořadí singlů, kterou sestavoval zastupující kapitán Víťa Dostál. Nasazení hráčů se ukázalo jako klíčové a přineslo nám 7 bodů z 10. Celkový výsledek byl tedy 9:6 pro GC Austerlitz.

Hřiště bylo jako po celý rok ve skvělé kondici, za což patří velké díky majitelům a údržbě hřiště. Jim i klubu děkujeme za podporu a možnost reprezentovat GCA v těchto meziklubových utkáních.

Díky stabilně kvalitním výkonům po celou letošní sezónu zůstávají všechny poháry u nás v klubovně.

Poděkování patří všem playerkám a playerům, kteří dělají Béčko, tak úžasným týmem jakým je. Jmenovitě: Leoš Kachlík, Ivana Kachlíková, Kuba Fiala, Petr Martínek, Petr Votava, Zdeněk Vrána, Lukáš Hanák, Roman a Standa Prosovi, Šimon Zemek, Katka Libenská, Yvona Kostelková, Gabriela Chaloupková, Michal Chaloupka, Ondra Driml, Jarda Skácel, Radomír Koval, Dalibor Jurčík, Zuzka Kozáková, Radka Vlašínová, Víťa Dostál, David Kostelka, Zdeněk Šulc, Petr Kapoun, Honza Jakoubek, Radan Havlík, Aleš Lerch, Bob Varta, Míra Rája, Petr Libenský, Kuba Čuřík a kapitánka Vlaďka Kozáková.

 

Díky všem a těšíme se na novou sezónu.

 

 
 
napište námvytisknout

<< zpět

 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>