Články na Home stranu

Smolné dny družstev Extraligy.

Čtvrtfinále Play-off 2013

Neděle ani pondělí nepatří mezi šťastné dny pro naše družstva mužů a žen v soutěži Extraligy. Právě v těchto dnech se na golfovém hřišti ve Slavkově odehrávaly čtvrtfinálové boje Play-off Extraligy 2013. Systém hry je velice jednoduchý, kdo získá více bodů za odehraná utkání, postupuje do finálových částí. To se bohužel nepodařilo ani jednomu našemu družstvu.

 

V neděli nastoupily naše hráčky proti týmu PGC Ostrava. Po ranních čtyřhrách (foursome) byl stav utkání vyrovnaný (1:1). O první vítězný bod se postarala dvojice Natálie Hečková  a Michaela Patzeltová, která porazila zkušené hráčky z PGCO Veroniku Holišovou a Marii Šebestovou. Do odpoledních dvouher (singlů) poté nastoupily hráčky – Irena Foretová, Pavla Vyoralová, Kateřina Vlašínová a Natálie Hečková. Jediný plný bod pro tým GCAUS vybojovala pouze Kateřina Vlašínová nad Veronikou Holišovou. O další půl bod se postarala Irena Foretová, která dokončila utkání shodně s Marií Šebestovou. To bohužel nestačilo na postup do finále a z vítězství se za stavu 2,5:3,5 radovalo konkurenční družstvo PGC Ostrava.       

Následující den v pondělí se konalo další utkání čtvrtfinále play-off. Tentokrát mezi naším družstvem mužů a družstvem mužů GC Erpet Praha. Ráno se začínalo již pravidelně čtyřhrami, kde si družstvo z GCERP vybojovalo jednobodový náskok (1:2). Jediný foursome vyhrála dvojka Viktor Janošík a Jaromír Černý nad Jakubem Pokorným a Alešem Procházkou. Nic nebylo rozhodnuto. Odpoledne následovala utkání dvojic, kde se hrálo o celých 6 bodů. Do jednotlivých utkání nastoupili: Richard Frank, Martin Hromádka, Vojtěch Kostelka, Jaromír Černý, Viktor Janošík a Milan Vantuch. Prvním bod pro domácí tým přinesl Richard Frank, který porazil na 18. jamce Jakuba Pokorného. S dalším bodem přispěchal i Vojta Kostelka, který za stavu 4/3 porazil Dalibora Hudáka. Bohužel dále následovala ztráta dvou bodů Martina Hromádky a Jaromíra Černého, které putovaly na účet konkurenčnímu týmu. Stav byl stále vyrovnaný a bojovalo se do posledních chvil. O poslední a vítězný bod pro GCERP se však postaral David Štrouf, který na 16. jamce zdolal domácího Milana Vantuch. GCERP tak získal potřebných 5 bodů a utkání mezi Vikrorem Janošíkem a Cyrilem Cejnarem nebylo dohráno.  Ačkoli byl průběh jednotlivých utkání velice vyrovnaný a napínavý, v závěru se ukázali silnějšími muži z GCERP.

I když naše družstva letos nedosáhla kýženého výsledku, určitě si každý odnesl cenné zkušenosti a zážitky z odehraných utkání.

Děkujeme za podporu našich týmů.

Hráčům, hráčkám a kapitánům děkujeme za reprezentaci GCAUS. 

 
napište námvytisknout

<< zpět

 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>