Články na Home stranu

Slavkov hostil Pohár Moravských klubů 2017

V neděli 10.9. se na našem hřisti konala obnovená premiéra prestižního klání moravských týmů, které v minulých letech hostil golfový areál Ostravice…

 

Po dvouleté přestávce se letos organizace chopil B tým GCA a po dohodě s GC Ostravice jsme uspořádali celkově již 8 ročník (první ročník u nás na Slavkově).

Pohár Moravských klubů je týmová soutěž kdy tým 6-8 hráčů hraje na rány. Každému týmu se započítávají 3 nejlepší výsledky brutto a 3 nejlepší výsledky netto a jejich součet pak určuje pořadí týmů.

Na Slavkov se sjelo letos 8 týmů z celé Moravy a Slezska.

GCA reprezentoval tým složený z hráčů A a B týmů ve složení: kapitán Leoš Kachlík, Radan Havlík, Vojta Jochman, Jakub Sobotka, David Kostelka, Jakub Čurík, Roman Nagy a Šimon Zemek.

Druhý tým pak nasadili naši senioři ve složení: kapitány Radek Duraja, Tomáš Spáčil, Radek Koval, Jiří Strouhal, Zdeněk Šulc, Josef Čuřík, František Smekal a Oto Škop.

Na dobře připraveném hřišti padala skvělá čísla a tak nebylo překvapením, že v doprovodné kategorii Best Brutto byly v první desítce umístěných výsledky pod 80 ran. Nejlépe zahrál Tomáš Vrbický z GC Sokrates 76 ran, druhý byl Marek Langr z Ostravice se 77 ranami a třetí pak Josef Čapčuch také 77 ran.

Best Netto vyhrál domácí Jirka Strouhal, který zahrál po odečtu svého HCP fantastických 62 netto ran. Gratulujeme.

Vložené soutěže také ovládli domácí hráči – Nearest to Pin na 8 jamce zahrál Kuba Sobotka (5,2m) a Longest Drive na 15 jamce měl Radan Havlík (280m)

V hlavní soutěži, tedy týmovém Poháru Moravských klubů, pak vítězství slavili také domácí pod vedením kapitána Leoše Kachlíka. Náš tým zahrál 457 ran a porazil tak druhý tým Ostravice o 5 ran. (462 ran). Bronzové medaile si pak odnesli opět domácí – tentokrát naši senioři s výsledkem 475místo.

Další příčky pak obsadily týmy: 4 místo GC Sokrates 478 ran, GC Olomouc 480 ran, GC Lipiny 485, GC Brno 490 a GC Čeladná 502 ran.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci, resortu za skvělý servis a připravené hřiště, zvláště pak za rychlé greeny a všem organizátorům, rozhodčím a klubu za podporu. Zvláštní poděkování patří hlavnímu partnerovi turnaje Teplárně Kyjov za jejich finanční podporu a Foto studio Driml za krásné fotky.

Věříme, že jsme letos důstojně zahájili novou tradici moravského týmového golfu a i v dalších letech se budou týmy potkávat na Slavkově.

Zde si můžete prohlédnout všechny fotky.

 
napište námvytisknout

<< zpět

 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>