Články na Home stranu

Poslední prázdninová neděle rozhodne o barvě medaile týmů v Extralize

Oba týmy se probojovaly do boje o zlato

Aktualizováno 1.9.23:55

Obrovský krok pro obě družstva.

Muži vybojovali svoji historicky první účast ve finálovém boji o zlato. Porazili GC Karlštejn konečným jednoznačným skóre 6:3. Body donesly dopoledne dvojice T.Sedláček/M.Hromádka a V.Janošík/J.Černý.Odpolední boje byly dlouho velice vyrovnané, ve druhé devítce se ale začala projevovat lepší kondice a větší vůle hráčů GCAUS. Prvního půl bodu donesl Milan Vantuch. Plný bod získali hráči v pořadí T.Sedláček, J.Černý a V. Janošík. Bylo rozhodnuto a tak poslední hra (M.Hromádka) se půlila.

Ženy hrály proti GC Čechie, který je porazil v loňském finále. Ve foursomech donesly bod sestry Vlašínovy a půl bodu I.Foretová s M.Luňáčkovou. Odpoledne už od začátku tři ze čtyř našich hráček vedly. První ukončila zápas I.Foretová na patnácce. K. Vlašínová vedla po patnáctce už o tři, byl jasný zisk půl bodu a všechny ostatní zápasy byly ukončeny dělením bodů. V té chvíli vedla i M. Luňáčková o tři a N. Hečková bojovala vyrovnaně.Zápas tedy po jednoznačném průběhu skončil 4:2

V zítřejším finále hrají obě družstva o zlato s GC Erpet Praha.

 

31.8.2012, 20:00

Loni to byl bronz pro muže a stříbro pro ženy.

O letošním umístění rozhodne jamková hra na liberecké Ypsilonce. Oba týmy se připravují na místě už od čtvrtka, nepřítelem je vytrvalý hustý déšť, který v pátek dokonce uzavřel na dopoledne hřiště.

Do finálové části postoupily čtyři týmy mužů a čtyři týmy žen ze čtvrtfinále. Soupeřem v dnešním semifinále bude mužům GC Karlštejn a ženám jejich loňský přemožitel v bitvě o zlato - GC Čechie.

Ženy odehrají svoje dvě dopolední čtyřhry první, a to již od 7:30. Tým ve složení Irena Foretová, Natálie Hečková, Marie Luňáčková, Katka a Radka Vlašínovy a Pavla Vyoralová vede kapitán Josef Vlašín.

Muži hrají tři foursamy od 8:10. Kapitán Jaroslav Sedláček nominoval tým ve složení : Jaromír Černý, Richard Frank, Martin Hromádka,, Viktor Janošík,  Jakub Kovář, Tadeáš Sedláček, Jakub Szlaur a Milan Vantuch.

Odpoledne se odehrají singly, ženy čtyři a muži šest utkání.

Ženám k postupu do finále, vzhledem k lepšímu umístění ze základní části stačí v utkání remizovat, tj. získat tři ze šesti bodů. Muži potřebují zvítězit, tedy získat pět z devíti možných bodů.

Pondělní čtvrtfinále s Líšnicí bylo úspěšné pro oba naše týmy Extraligy

Aktualizováno 27.8. 21:00

Dopolední foursamy skončily úspěchem pro muže 2:1, ale i pro ženy, které vyhrály obě utkání. V mužích přinesly body dvojice J. Kovář/R.Frank a V.Janošík/J.Černý. Body ženám přinesl foursame I.Foretová/M.Luňáčková a také K.a R. Vlašínovy.

Jednodušší pozici do odpoledních singlů měly ženy, kterým stačil jediný bod ze čtyř utkání k postupu do finále. V prvním flightu bojovala dlouho vyrovnaně N. Hečková. Nejtěžší utkání měla před sebou druhá naše hráčka P. Vyoralová, která se utkala s nejlepší českou hráčkou současnosti K.Vlčkovou. Po vyrovnaném začátku ukázala česká jednička svoji sílu a dokázala jistě zvítězit. V tu chvíli vedly naše dvě poslední hráčky o pět (M.Luňáčková) a o čtyři (K.Vlašínová). Bylo jen otázkou času, kdy některá z nich zvítězí a posune náš ženský tým do finále. Rychlejší byla M. Luňáčková, která zvítězila na třinácté jamce, a v tu chvíli byly ostatní zápasy ukončeny remízou. Celkový výsledek zápasu tedy zní 4:2 pro GCAUS.

Muži potřebovali k vítězství 2,5 bodu a velice brzy bylo jasné, že jeden donese M. Vantuch a druhý M. Hromádka. Oba své soupeře porazili jistě, Milan Vantuch na třinácté jamce a Martin Hromádka na čtrnáctce.

Zbývající půl bod za remízu měli na holích V. Janošík, J. Černý a T. Sedláček. Nakonec tím šťastným byl J. Černý na osmnácté jamce, který remízou s líšnickým Martinem Vlčkem posunul GCAUS do víkendových finálových bojů.

26.8. 20:00

Týmu mužů patří po základní části Extraligy třetí příčka, tým žen základní část s přehledem vyhrál. Nyní oba týmy vstupují do závěrečné fáze, která se hraje formou jamkové hry osmi nejlepších družstev vyřazovacím způsobem.

Nejprve se hraje čtvrtfinále, ve kterém se tým mužů střetne s šestým družstvem po základní části, a tým žen s osmým. V obou případech je to soupeř z Líšnice.

Zápas se skládá z dopolední části, ve které se hrají čtyřhry, muži hrají tři a ženy dvě. Odpoledne se hraje jamkovka jednotlivců - muži šest utkání a ženy čtyři. Vítězem se stane družstvo, které uhraje alespoň 5 z devíti bodů resp. 3,5 z šesti. Pokud zápas skončí nerozhodně, postupuje družstvo lépe postavené po základní části, v obou případech je to GCAUS.

Soupeř z Líšnice je pro naše družstva už "tradičním", ženy se s ním ve čtvrtfinále střetly v roce 2010, muži loni. V obou případech byly naše týmy úspěšnější.

Pokud se jim podaří uspět i letos, postoupí do finálového turnaje o víkendu na Ypsilonce, kde se během dvou dnů rozhodne mezi čtyřmi nejlepšími týmy o medailích. Z loňského roku obhajují muži bronz a ženy stříbro.

 

Držte našim hráčům palce.

 
napište námvytisknout

<< zpět

 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>