Články na Home stranu

Mistrovství České republiky družstev mládeže 2016.

GC Austerlitz druhým nejúspěšnějším klubem v České republice!!

Ve dnech 16 až 18 srpna proběhlo na hřišti na Zbraslavi finále mistrovství ČR družstev mládeže.

Na úvod je třeba si připomenout, že v České republice se hrají v těchto kategoriích tři Mistrovství ČR, MČR dívek  do 18 let, MČR chlapců do 18 let a MČR smíšených družstev do 14 let. Do finálového klání postoupilo vždy osm družstev z celé ČR, a to více než ze stovky českých golfových klubů.

To, že měl Golf Club Austerlitz stoprocentní zastoupení, a naše družstva postoupila do finále ve všech kategoriích,  byl obrovský úspěch sám o sobě.

Výprava pod vedením kapitána GCA, J.Sedláčka, vedoucí TCM, Ireny Foretové a úspěšných kapitánů družstev, paní Ireny Nebeské, Jaromíra Černého juniora a Pavly Vyoralové, vyrazila na Zbraslav na cvičné kolo již 15 srpna. Popisovat dramatické boje, které se na Zbraslavi v podání GCA odehráli, by zabralo mnoho stran textu, ale jaké byly výsledky, Vám ve stručnosti sesumírujeme níže.

Team dívek do 18 let pod vedením Pavly Vyoralové, ve složení Barbora Šindelářová, Kristýna Poslužná, Melanie Šmejkalová a Monika Haufová, si ze začátku celého klání vůbec nevedl špatně. Bohužel podlehl až v dodatečné rozehrávce o postup do bojů o medaile. Nakonec si naše devčata vybojovala na mistrovství krásné 6 místo.

Teamům chlapců do 18 let a smíšenému teamu do 14 let první souboje se soupeřem dopadly pro naše družstva dobře, takže postup do boje o medailová místa byl jasný.

Team chlapců do 18 let pod vedením kapitána Jaromíra Černého juniora, ve složení Jakub Patkoš, Marek Patzelt, Lukáš Zušťák, Michal Darovec, David Siegel a Vojtěch Jochman, předváděl neskutečná utkání. Chlapci do 18 let dotáhli svoji misi až do finálového boje o titul mistrů ČR, kde podlehl Beskydskému GC, který se stal nejúspěšnějším klubem tohoto mistrovství. Krásnou stříbrnou medaili si opravdu vydřeli.

V neposlední řadě již tradičně úspěšný smíšený team do 14 let pod vedením paní Ireny Nebeské ve složení František Pávek, Kryštof Latka, Lenka Nebeská, Tobias Munk a Lucie Hribíková, v boji o bronzové medaile porazil GC Erpet a zajijstil si tak nádhernou bronzovou medaili.

Vzhledem k náročnosti celého čtyřdenního turnaje na velmi těžkém hřišti Prague City Golf Zbraslav, jsou tyto výkony o to větším úspěchem. Všechny hráčky, hráči, kapitánky, kapitáni, a v neposlední řadě i rodiče hráčů, kteří se podíleli na tomto skvělém úspěchu, zaslouží obrovské poděkování.

Celý Golf Club Austerlitz a správní rada vedená panem prezidentem JUDr. Kovářem a víceprezidentem panem Ing. Sedláčkem děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu.