Články na Home stranu

Kateřina Vlašínová odcestovala „za teplem“!

Mezinárodní mistrovství Španělska

Extraligová hráčka Kateřina Vlašínová odcestovala na Španělský ostrov Majorka, kde se připravuje na Mezinárodní mistrovství Španělska. Jedná se o jeden z prvních turnajů kalendáře Evropské golfové asociace, který se koná od středy 27.2 do neděle 3.3. První dvě kola mistrovství jsou částí kvalifikační, které se hraje na rány. Další část je jamková, do níž postupuje 32 nejlepší hráček kvalifikace. Místem konání je proslulý golfový klub PULA, kde se hrál i turnaj série PGA European Tour – Majorca Classic.

Co po prvním tréninkovém dnu říká Katka? „Hrála jsem dnes první tréninkové kolo, ale stihla jsem jen 15 jamek. Stále je tu pod mrakem a teplota se pohybuje okolo 7 stupňů, hrozná zima. Hřiště je hodně náročné jak fyzicky, tak herně. Samý kopec, hodně vody, hluboké bunkery, členité a rychlé greeny.“

Přejeme Katce mnoho štěstí na turnaji.

1. soutěžní den

„Jsem celkem spokojená. Hrála jsem 77 ran (+5) a jsem průběžně na 22. místě. Díky rannímu mrazu nám posunuli start o hodinu, ale potom už bylo docela fajn počasí. Celkově jsem hrála dobře, dařilo se mi hlavně puttování, kterým jsem zachránila spoustu parů. Nepovedly se mi jen dvě jamky, jeden triple na paru 5 a smutný double na poslední jamce. Zítra startuji v 9:03.“ Řekla Kateřina.

2. soutěžní den - konec kvalifikační části

Déšť, vítr, 75 ran aneb dělené 6. místo pro Kateřinu Vlašínovou v kvalifikační části. Katka předvedla výborný golf v nelehkých podmínkách a probojovala se do jamkové části turnaje.

Co nám po dohrání Katka sdělila… "SUPER, jsem hrozně spokojená. Celý den bylo špatné počasí, foukal silný vítr a první devítku i hodně pršelo. Zatím jsou samé horší výsledky, snad bych se mohla posunout trošku dopředu, třeba na 15. místo."

3. den – jamková část

Kateřina předvádí skvělé výkony. Dnešním dnem se posunula až do čtvrtfinále. Bezpochyby to byl náročný den, kdy Katka musela odehrát hned dvě jamkové utkání. První utkání proti Chloe Leurquin, jedné z nejlepších hráček Belgie, Katka vyhrála s výsledkem 3/2. Odpolední osmi-finálové klání bylo proti Italce Eleně Carte. Kateřina opět vyhrála, tentokrát s konečný výsledkem 2/1. Zítra ráno nastoupí proti Švédce Vasilic.

4. den - finále na dosah

Katce se podařilo porazit Švédku Jessicu Vasilic, druhou nejlepší hráčku kvalifikační části mistrovství, a probojovala se tak do semifinále. Čtvrtfinálové utkání skončilo fantastickým výsledkem 7/5.

I přes dramatický semifinálový souboj, který skončil až na 19. jamce, se Katce nepodařilo zdolat Švédku Linnea Strom. Skončila tak na děleném 3. místě.

Příspěvek na sociální síti FB, kterým Katka zhodnotila své působení na turnaji…Tak nakonec 3. - 4. místo... Škoda, byl to boj, ale prohrála jsem si to sama blbou chybou.. Skončili jsme na 19. jamce. Chtěla jsem to vyhrát, když jsem prošla tou kvalifikací, která pro mě bývá nejtěžší :D, ale na to, že jsem hrála poprvé venku s novýma holema a ještě před turnajem jsem se rozhodovala jestli vůbec budu hrát (nemoc), tak si myslím, že to je velký úspěch. :)“