Články na Home stranu

Extraligový boj o bronz

   Jak jsme Vás již informovali v předchozím článku, soutež extraliga českých týmů mužů a žen na hřištu Casa Serena, byla plná překvapivých výsledků.

   Po úspěšných výhrách zkrácených formátů jamkovek, kdy oba dva naše týmy GCA získaly postup do semifinále. se průběh soutěže nedařil úplně dle představ kapitánů paní Ireny Nebeské a pana Ing. Jaroslava Sedláčka. Tým mužů v utkání proti Beskydskému golfovému klubu bohužel nedosáhl na výhru, a tak se naši muži rozhodli lehce pozměnit taktiku hry tak, aby následující den byl úspěšný pro získání bronzové medaile. Tým žen měl opravdu velmi silného soupeře, Royal Golf Club Mariánské Lázně, který ani na vteřinu nezaváhal a nedal našim ženám ani trochu šanci změnit skóre po neúspěšných dopoledních čtyřhrách. 

   Poslední den byl opravdu dramatický a plný zvratů. Tým mužů bojoval o třetí místo s GC Hodkovičky. I přesto, že náš tým byl papírově silnější a měl lepší výsledky i v základní části extraligy, byli soupěři silní a náš tým porazili. Náš tým GC Austerlitz-muži si tak vysloužil krásné 4. místo v celé soutěži.

   Tým žen do souboje s Park Golf Clubem Ostrava nastoupil v bojovné náladě, nicméně již po dopoledních foursomech se stav nevyvíjel příznívě pro naše dívky. Do singlů nastupovali za stavu 0,5:1,5 a bylo třeba skóre otočit. První důležitý bod přinesla Irena Foretová, která vyhrála již na 14. jamce a stav vyrovnala. Další bod přinesla Melanie Šmejkalová a zároveň po těžkém boji prohrála svůj duel Lenka Nebeská, tím pádem byl stav vyrovnaný a čekalo se na rozhodující zápas mezi Barborou Šindelářovou a Hankou Ryškovou. Zápas došel za stavu 1UP pro Barču až na 18. jamku, bylo tedy jisté, že naše ženy půjdou při nejmenším do rozehrávky. To však nebylo potřeba, neboť Bára udolala Ryškovou o dvě jamky a tak se mohly naše ženy radovat z extraligového bronzu.

Tyto čtyři dny plné překvapení a zážitků byly opravdu skvělým zakončením sezony 2016 pro týmové soutěže. Celý Golf Club Austerlitz a správní rada vedená panem prezidentem JUDr. Kovářem a víceprezidentem panem Ing. Sedláčkem děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu. 

 

 

    

 
 

Fotogalerie

Oba extraligové týmy

Oba extraligové týmy


Bronzový tým našich žen

Bronzový tým našich žen


 

napište námvytisknout

<< zpět

 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>