Na Darovanském Dvoře proběhlo od 2. do 4. srpna Mistrovství ČR družstev, kam se kvalifikovala všechna slavkovská mužstva, tzn. smíšený tým do 14ti let, dívky do 18ti let a chlapci do 18ti let.
První den, tj. úterý 2.srpna, proběhla kvalifikace na rány, která rozhodla o nasazení družstev do pavouků.
Naše dívky zahrály v jejich kategorii nejlépe a byly do jamkovky nasazeny z 1. místa.
Výsledky dívek:
Marie Luňáčková - 78
Kateřina Vlašínová - 78
Pavla Vyoralová - 75
Johana Luňáčková - 84 (výsledek se škrtal)
Smíšený tým do 14ti let také nezahrál na rány špatně a do pavouka byli nazeni ze 3. místa.
Výsledky našich hráčů:
Michaela Chotová - 81
Michaela Fabiánková - 78
Vojtěch Kostelka - 76
Blanka Marešová - Dsq
Chlapcům do 18ti let se kvalifikace moc nevydařila a do jamkovky postoupily až z 5. místa.
Výsledky:
Jaromír Černý - 75
Jakub Szlaur - 85
Tadeáš Sedláček - 90
Martin Hromádka - 79
Roman Konvička - 90
Roman Pros - 87
Druhý den dopoledne čekala naše hráče jamková hra. Dívky se utkaly s osmým nasazeným GC Hradec Králové a jednoznačnou výhrou si zajistily postup mezi 4 nejlepší týmy. Naši kluci a smíšené družstvo neměli zrovna jednoduché soupeře, 14tky hrály proti šestému nasazenému GC Kunětická Hora a chlapci do 18ti let proti Golf Academy Mstětice, ale přesto všichni zvádli svá utkání skvěle a postoupili do odpoledních bojů.
Odpoledne se u našich týmů lámal chléb. Naše týmy musely vyhrát, aby měly jasnou medaili. Dívky se utkaly s Golf Academy Mstětice, ale foursome Pavly Vyoralové a Johany Luňáčkové prohrál na 15. jamce a Kateřina Vlašínová, která hrála proti Kateřině Krásové také prohrála na 17. jamce. Holky se musely s bojem o zlato rozloučit.
Chlapci se utkali GC Erpet Praha. Po velice vyrovnaném boji, kde nám chybělo pouze trochu štěstíčka, naši kluci prohráli a také jim zbývalo bojovat pouze o 3. místo.
Jediným úspěšným týmem bylo naše nejmladší družstvo, které jasně porazilo GC Karlovy Vary 2,5: 0,5.
Poslední den, tj. boj o medaile.
Naše holky se utkaly s GC Erpet Praha. Vítězství pro GC Austerlitz zajistila Kateřina Vlašínová, která porazila reprezentantku ČR Adélu Cejnarovou na 15. jamce, a Pavla Vyoralová vítězstvím také na 15. jamce nad Barborou Jozovou.
Děvčatům tedy patří 3. místo na MČR družstev!!
Kluci bojovali o 3. místo s GC Brno do poslední jamky, Tadeáš Sedláček prohrál na 18. jamce, Jakub Szlaur na 18tce skvéroval, foursome Romana Konvičky a Romana Prose prohrál. Vítězství patřilo GC Brno, náš tým obsadil bramborové 4. místo.
Tým 14ti letých se v boji o zlato utkal s favoritem, Beskydským GK. Utkání bylo napínavé až do konce. Foursome Michaely Fabiánkové a Františky Luňáčkové vyhrál na poslední jamce, Michaela Chotová, která v singlu prohrávala dokonce o 4 jamky, zvládla obrátit utkání a zápas skvérovala. Vítězství týmu zajistil Vojtěch Kostelka, který porazil na 18. jamce Kláru Kaminskou. Tým GC Austerlitz vybojoval opět zlato!!!
Všem hráčům gratulujeme ke skvělým výsledkům!! Poděkování patří také kapitánům - Milanovi Vantuchovi, Radce Vlašínové a Viktorovi Janošíkovi :-)