Články na Home stranu

Bronz na NM ČR pro GC Austerlitz

Kateřina Vlašínová vybojovala třetí místo na mistrovství republiky v jamkovce. Kvalifikací do hlavní soutěže prošel rekordní počet hráčů Slavkova.

 

Pět dní trvala cesta k medaili pro Kateřinu Vlašínovou. Do hlavní soutěže se v kategorii žen mezi 16 nejlepších probojovaly kromě Kateřiny ze čtvrtého místa (71 a 73 ran) i Radka Vlašínová z pátého místa (75 a 71 ran) a Irena Foretová z dvanáctého místa (77 a 72 ran). Další členkou GCA ve finálové části byla i Slovenka Aneta Abrahámová na jedenáctém místě (79 a 70 ran). V celkovém poli finalistek byla tedy plná čtvrtina hráček z GCA. Mezi muži do finálové části 32 hráčů postoupilo dokonce 6 hráčů GCA - Martin Hromádka z druhého místa (75 a 68 ran), Tadeáš Sedláček z šestého místa (79 a 68 ran), Richard Frank z 19. místa (75,75), dále Viktor Janošík z 21 místa, Milan Vantuch z 22. místa a překvapení turnaje, patnáctiletý Vojtěch Kostelka, z 31. místa.

Prvním kolem potom prošly tři ženy, Kateřina a Radka Vlašínovy a za zmínku stojí vítězství Ireny Foretové nad Barborou Bakovou , kdy Irena prohrávala po 16. jamce o dvě a třemi birdies' po sobě otočila zápas. Z mužů prošli přes první kolo Martin Hromádka a Milan Vantuch.

Ve druhém kole se střetly v souboji oddílové kolegyně a kamarádky Kateřina a Irena, po vyrovnaném průběhu zvítězila Kateřina na sedmnácté jamce 2/1. Radka prohrála 4/3 s později stříbrnou Kateřinou Krásovou. Mezi muži prohrál Milan Vantuch s pozdějším vítězem Ondřejem Lieserem a Martin Hromádka těsně na poslední jamce s Petrem Heiderem.

Poslední den ráno se v semifinále utkala Kateřina s pozdější vítězkou Lucií Hinnerovou. Průběh utkání byl velice vyrovnaný, po třetí jamce vedla Kateřina o dvě, po dvanácté naopak o dvě prohrávala. Vítězstvím na třináctce a čtrnáctce se stav opět vyrovnal, šťastnější byla nakonec Lucie až vítězstvím na poslední jamce.

V utkání o třetí místo proti olomoucké Kateřině Slukové bylo jasno od začátku. Kateřina hrála birdie, par, eagle birdie a po čtyřce vedla o tři. Pak po taktické chybě prohrála šestku (zvedla míček, který ležel 5 cm od jamky dříve, než jí soupeřka pat věnovala), ale birdie na sedmičce a devítce stanovily jasné vedení po devítce o čtyři. Další birdies' přišla na dvanáctce a čtrnáctce, a tedy konečné skóre 6/4.  Přes zisk bronzové medaile byla Kateřina smutná a zklamaná, celé dopoledne se v utkání s Lucií trápila s proměňováním patů, naopak odpoledne tam padaly jakoby samy.

Kateřino, gratulujeme. Děkujeme i ostatním reprezentantům GCA za skvělou reprezentaci klubu.

 
napište námvytisknout

<< zpět

 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>