Články na Home stranu

Jedinečný úspěch Kateřiny Vlašínové na LET

Jedinečný úspěch Kateřiny Vlašínové na LET

line

Ve dnech 7.-9.8.2015 se na hřišti Dýšina Golf Park v Plzni uskutečnil turnaj ze série Ladies European Tour.

Této nejvyšší evropské profesionální ženské tour se také zúčastnila jedna z reprezentantek GC Austerlitz Kateřina Vlašínová. Svůj cíl zahrát si tento turnaj a zároveň projít cutem splnila na výrbornou. Hned první kolo zahrála 72 ran a zajistila si tak dobrou výchozí pozici. Druhý den však Katka excelovala a svým výkonem 68 ran jako jediná ze všech 13 zúčastněných češek prošla cutem. Poslední kolo, tedy třetí den si Katka podle svých slov vyloženě užívala a s klidem a rozvahou zahrála opět 72 ran. Kateřina Vlašínová si připsala jeden z největších úspěchů své amatérské kariéry, když Tipsport Golf Masters dokončila po třech kolech na děleném 40. místě, ale hlavně v červených číslech!

K tomuto jedinečnému zážitku a úspěchu přispěla velká píle a snaha Kateřiny, ale také podpora jejího tatínka a nejlepšího caddyho Josefa Vlašína a další ohlasy všech fanoušků. 

 

Kateřině velmi gratulujeme a přejeme jí mnoho dalších úspěchů v její kariéře.

 

 

 

První úspěchy družstva do 16 let

První úspěchy družstva do 16 let

line

Ve dnech 4.-6.8.2015 se na krásném hřišti v Mladé Boleslavi konal Pohár klubů čili Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let. I přes opravdu nesnesitelná horka náš tým předvedl naprosto jedinečné výkony.

Družstvo GCA ve složení:

Barbora Šindelářová

Jakub Patkoš

Lenka Nebeská

Marek Patzelt

Darovec Michal

Kristýna Poslužná

předvedlo souhru, velkou píli a snahu ve všech utkáních.

Naši reprezentanti před sebou neměli jednoduchý úkol. Jelikož v kvalifikačních kole obsadili čtvrtou pozici, hned ze startu se setkali s vítězným týmem západní kvalifikace RGC Mariánské Lázně. Toto utkání dopadlo však na výbornou a náš tým jej vyhrál s konečným výsledkem 5,5:3,5 bodů. Po tomto úspěchu se dalším soupeřem stal GC Kunětická Hora. I přes velkou snahu všech hráčů se nám tento zápas nepodařilo vyhrát a náš tým tak třetí den bojoval o 3. místo. Náročnost tohoto turnaje byla opravdu vysoká a i velká únava přispěla k tomu, že náš tým GC Austerlitz nakonec obsadil krásné 4. místo, což je z 36 týmů v republice nevídaný úspěch. 

Všem hráčům velmi gratulujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu a těšíme se na další úspěchy.

ROČNÍ POPLATKY 2015

line

Informace o ročních poplatcích pro rok 2015 naleznete v příloze.


Další úspěšná kvalifikace týmu GCA

Další úspěšná kvalifikace týmu GCA

line

Dne 28.7.2015 se na hřišti Mladé Buky odehrála kvalifikace družstev dívek do 18 let. Tým našich čtyř reprezentantek ve složení Barbora Šindelářová, Andrea Poslužná, Martina Prosová a Monika Haufová se i přes velkou nepřízeň počasí poprali s podmíkami skvěle. Všechna děvčata odehrála, za podpory a pod dohledem kapitánky Ireny Foretová, krásné výsledky, které je v průběhu dne posunuly až na čtvrté, tedy postupové, místo. 

Děvčatům gratulujeme a přejeme mnoho dalších krásných úspěchů ve finálových kolech, které se budou odehrávat v polovině srpna. Velké poděkování týmu patří od víceprezidenta pana Sedláčka i celé Správní rady. 

Kvalifikace družstev mládeže-Východ

Kvalifikace družstev mládeže-Východ

line

Dne 21.7.2015 se uskutečnily hned dvě kvalifikace družstev mládeže a naše reprezentace samozřejmě nemohla chybět. 

Na hřišti v Ostravici se konala kvalifikace smíšených družstev do 14 let. S velkou radostí Vám mohu oznámit, že i přes opravdu velké teplotní výkyvy za poslední dny, to naši nejmenší reprezentanti zvládli na výbornou. Z prvního místa s náskokem 11 ran před druhým družstvem se družstvo GCA do 14 let dostává do finálových kol, která se budou odehrávat na hřišti v Olomouci. Gratulujeme celému týmu v sestavě Nebeská Lenka, Kokavec Jakub, Darovec Michal a Munk Tobias a samozřejmě i kapitánce paní Nebeské.

Druhá kvalifikace se konala na hřišti Nová Amerika, kde své síly změřili chlapci do 18 let. Naše družstvo v sestavě Patkoš Jakub, Siegel David, Jochman Vojtěch, Patzelt Marek, Zavadil Roman a Zušťák Lukáš, pod vedením kapitána pana Černého ml. bohužel z kvalifikace nepostoupilo. Družstvo GCA si vysloužilo krásné 6 místo ze všech 15 zúčastnených družstev. Na postup jim chybělo pouhých 8 ran. 

Zvláštní dík patří víceprezidentovi GCA panu Sedláčkovi, který se osobně zúčastnil kvalifikace družstev do 14 let: "Tým našich nejmladších reprezentantů byl neskutečně odhodlaný jít za svým cílem postoupit do finálových kol. Tito hráči tvoří silnou základnu vrcholového golfu GCA a já jim tímto velmi gratuluji." Oběma týmům také patří poděkování a podpora vyjádřená prezidentem GCA panem Kovářem i celou Správní radou. 

 Našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

line

Bitva mezi stromy

  

V pondělí 29.6. v zámeckém parku v Šilheřovicích nastoupil B-tým proti Park Golf Clubu Ostrava. Jednalo se o naše historicky první utkání v podhůří Beskyd. Za GCA nastoupili: Lukáš Hanák, Zdeněk Vrána, Bob Varta, Víťa Dostál, Zuzka Kozáková, Dalibor Jurčík, Petr Votava, Míra Rája, Jan Jakoubek, Michal Chaloupka, Kuba Fiala, Petr Martínek a kapitánka Vlaďka Kozáková.

 

Hřiště v Šilheřovicích bylo ve skvělé formě a stejně tak i nezdolní hráči a hráčky z PGCOV. Pro nás bylo velkou výzvou hrát v areálu, kde je obrovské množství vzácných a starých stromů, které do parku, jak sami místní říkají, přivezli z celého světa. Nezbývalo nic jiného, než se smířit s faktem, že dlouhé rány nejsou výhodou a že ne vždy je vidět tam, kam chceme hrát.

 

Hrál se klasický ryder-cupový formát, ráno šest dvojic (tři foursomy a tři fourbally) a odpoledne singly. Po dopoledních dvojicích byl stav 5:1 pro domácí tým. Lépe se nám nedařilo ani po obědě, kdy jsme ze 12 singlů přinesli pouze 3,5 bodu. Konečný stav bodů tak činil 13,5 : 4,5.

 

V září se budeme těšit na odvetu ve Slavkově a věříme, že se pohár vrátí k nám do klubovny.

 

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci našeho B-týmu.

 

Text: Zuzka Kozáková, Petr Kapoun

3. místo pro KATEŘINU VLAŠÍNOVOU

3. místo pro KATEŘINU VLAŠÍNOVOU

line

Další fantastický úspěch si na své konto připsala naše reprezentantka Kateřina Vlašínová. Tentorkát skončila třetí v Mezinárodním mistrovství Švýcarska žen, které od 26. do 28. června hostil CC Breitenloo u Curychu. 

Ideální povětrnostní podmínky na skvělém, avšak značně členitém hřišti s velmi rychlými grýny, které nejsou na domácí půdě bohužel obvyklé, přinášely velké zvraty. Všechna kola přinesla nejen obtížnější pozice, extra rychlé grýny, ale také opakované dešťové přeháňky, které však na hru neměly žádný dopad. 

Prvním výsledkem bylo 78 ran. Kateřina byla hodně vidět celý turnaj, patovací tempo však hned druhý den dostala rychle pod kontrolu a výsledek 66 (druhý nejlepší v 2. kole) ji vynesl už na průběžné třetí místo! Závěrečná kola už jen excelovala s výsledky 73 a 71 ran a udržela si tak svoji pozici. 

Sama Kateřina dodala: "Poslední den to bylo jako na horské dráze, ale 36 jamek jsem bojovala a dala jsem do toho vše. Litovat mohu pouze prvního kola, zpětně nechápu jak jsem mohla hrát +6....Jsem šťastná za to kam až jsem se vypracovala a třetí místo na Swiss International Ladies Championship je už jenom třešniška na dortu."

 

Kateřině opět velmi gratulujeme a přejeme jen to nejlepší v její golfové kariéře!

ÚSPĚŠNÁ KVALIFIKACE DRUŽSTEV DO 16 LET

ÚSPĚŠNÁ KVALIFIKACE DRUŽSTEV DO 16 LET

line

Dne 21.6. se na  krásném hřišti Čeladná odehrála Regionální kvalifikace družstev mládeže do 16 let a reprezentanti GCA nemohli chybět. 

I přes opravdu nepříznivé počasí, kdy byla dokonce hra na hodinu a dvacet minut přerušena, se všem našim hráčům velmi dařilo. Kvalifikace se zúčastnilo 16 týmů a 4 nejlepší postoupily do finále, které se bude konat na hřišti Mladá Boleslav. Všichni naši hráči se snažili, aby co nejlépe reprezentovali svůj domovský klub a uspěli v tomto prestižním turnaji. Celý tým pod vedením kapitánky Ireny Foretové podal obdivuhodné výsledky, které jej dostaly na krásné čtvrté místo a tím si tak zajistil postup do finále. 

Poděkování připojil i viceprezident GCA Jaroslav Sedláček:  „ Jménem prezidenta GCA i celé Správní rady bych chtěl Kateřině a celému teamu do 16 let  poděkovat za skvělou reprezentaci GCA,  jsou to skvělé úspěchy které nás opravňují hledět do budoucnosti s optimismem.“  

Sestavení týmu GCA do 16 let a jejich výsledky v kvalifikaci:

 

Barbora Šindelářová - 75 ran

Jakub Patkoš - 79 ran

Lenka Nebeská - 86 ran

Marek Patzelt - 87 ran

Kristýna Poslužná - 87 ran

Lukáš Zušťák - 90 ran

 

Zvláštní poděkování také patří panu Patzeltovi, který s celým týmem absolvoval tento turnaj a pomáhal s celým chodem a organizací.

Všem hráčům velmi gratulujeme a přejeme další úspěch ve finále!

KATEŘINA VLAŠÍNOVÁ vítězem NÁRODNÍHO MISTROVSTVÍ ČR NA JAMKY 2015

KATEŘINA VLAŠÍNOVÁ vítězem NÁRODNÍHO MISTROVSTVÍ ČR NA JAMKY 2015

line

Naše již dlouholetá a věrná reprezentantka Kateřina Vlašínová opět zazářila. V loňské sezoně se mohla z tohoto turnaje pyšnit stříbrnou medailí. Letos už jí to však nestačilo a vrhla se přímo po zlatě. I přes nepřízeň počasí, těžké podmínky a promočené grýny, se nenechala vystrašit a pevně šla za svým cílem vyhrát.

Tzv. předčasné finále, s jednou z favoritek Marií Luňáčkovou, Katka odehrála již v sobotním kole. I přes velmi dobrou hru Marie, která dala po sobě několik birdie, se Katka dokázala soustředit na hru a neznervózněla, tak jak tomu většinou u jamkové hry bývá. Suverénně vyhrála sedmnáctou, osmnáctou a nakonec i devatenáctou jamku.

Finálový souboj následně proběhl se Sárou Kouskovou. Tento souboj jako by byl rozhodnut už na prvních jamkách, kdy Sára neměla štěstí na grýnu a naopak Kateřina na něm excelovala. Velkou podporou k vrcholu byl samozřejmě tatínek a věrný caddy Josef Vlašín, který pomáhal zvládnout a překonat všechny nástrahy.

Kateřině velmi gratulujeme a tento úspěch považujeme za zatím bezkonkurečně nejlepší reprezentování GCA v této sezoně.

line

Těsné utkání s týme Kunětické hory

V sobotu 6. 6. jsme hráli, už druhý zápas této sezóny, proti týmu Kunětické hory. Tentokrát nepršelo, naopak, nebe bylo modré a teploty tropické. Utkání to bylo těsné. Ráno se již klasicky hrály dva „foursomy“ a tři „fourbally“, po kterých byl stav 3:2 pro náš tým. Z odpoledních 10 singlů jsme vyhráli 5, ranní bod se tedy ukázal jako rozhodující. Konečný výsledek byl 8:7 pro náš B-tým a pohár se tak od podzimního utkání v Kunětické Hoře přestěhoval zpět k nám do klubovny. V září nás čeká zápas v resortu Kunětické hory. Tak snad se pohár opět nebude stěhovat.

Tým „Kuňky“ byl jako vždy úžasný a tímto děkujeme za krásný den. Už se těšíme na podzimní klání.

A kdo vlastně hrál za náš tým? Za ,,Béčko' nastoupili: David Kostelka, Michal Chaloupka, Bob Varta, Gábina Chaloupková, Leo Kachlík, Víťa Dostál, Zdeněk Šulc, Radek Koval, Jarek Skácel, Yvona Kostelková, Roman a Standa Prosovi a kapitánka Vlaďka Kozáková.

Všem hráčům patří díky za skvělé výkony v tropickém počasí.

Za B-tým Zuzka Kozáková a Petr Kapoun, foto: Ondřej Driml

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  |  další >>
strana: 7 / 21   celkem: 206 záznamů
 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>