Články na Home stranu

Roční poplatky 2016

line

Informace o ročních poplatcích naleznete v příloze.

Další extraligový víkend je za námi

Další extraligový víkend je za námi

line

   Ve dnech 16. - 17.7.2016 se na krásném hřišti Čeladná odehrálo třetí a čtvrté kolo nejvyšší týmové golfové soutěže amatérů.

   Sešlo se zde opět 12 extraligových týmů mužů a 11 týmů žen a všichni jen bedlivě sledovali předpověď počasí, která nebyla nijak optimistická. Obavy se vyplnili a bohužel celou sobotu počasí opravdu nepřálo. Větší liják si jako vždy vysloužily ženy, které si opravdu "užívaly" výživného deště. Nejen podmínky, ale také náročnost hřiště se tedy podepsaly na výsledcích. Muži si vedli podstatně lépe a to díky všem výsledkům v týmu. Za nejúspěšnějšího hráče mužského týmu extraligy GCA můžeme označit jedině Martina Hromádku, který se v jednotlivcích umístil na krásném 4. místě. Hned v závěsu s totožným součtem ran za obě dvě kola je pak Vojta Kostelka a Franta Pávek. 

   Celkové pořadí po všech 4 zatím odehraných kolech je Exraliga GCA muži na 3. místě (11 ran za 2. místem) a Extraliga GCA ženy na 9. místě (totožný výsledek jako 8. místo a 7 ran za 7. místem).

   Oběma týmům děkujeme, že tak skvěle zvládli tento náročný víkend a velmi se těšíme na závěrečné kolo a následné PLAY-OFF.

 

   V úterý dne 19.7.2016 proběhnou hned tři kvalifikace družstev mládeže. Jedná se o týmy chlapci do 18 let, dívky do 18 let a smíšená družstva do 14 let. Všem moc držíme palce a těšíme se na výsledky.

 

 

MTM MORAVA CUP 2016 VE SLAVKOVĚ

MTM MORAVA CUP 2016 VE SLAVKOVĚ

line

Dne 12.7.2016 se na našem domovském hřišti bude konat jeden ze série turnajů Morava Cup.

Ze všech 116 dětí z kategorií 5-23 let je Slavkosvský domovských hráčů na tento turnaj přihlášeno 25 hráčů. Tento úctyhodný počet našich budoucích reprezentantů rozhodně nebude přehlížen. Vedení klubu se rozhodlo motivovat tyto mladé a nadané děti tím, že si připravili pro každého medajlistu 500,- a pro vítěze 1000,- k proplacení nákladů. 

 

Všem moc držíme palce a těšíme se na dobré výsledky. 

Vojta Kostelka na European Challenge Tour

Vojta Kostelka na European Challenge Tour

line

   Špičkový golf bude k vidění od čtvrtka 7.6. do neděle 10.6. v Golf resortu Penati, kde se již po třetí zastaví 2. nejvyšší profesionální tour v Evropě. Startovní pole je v letošním roce velmi kvalitní – vítězové turnajů European Tour,  úspěšní účastníci Masters, The Open a několik hráčů z TOP 10 světového amatérského žebříčku, kteří v letošním roce přešli k profesionálům. 

   Díky divoké kartě od promotéra bude mít příležitost poměřit své síly s těmito hráči i Vojta Kostelka z našeho extraligového týmu. Startovní časy čt 7.6. 14:00, pá 8.6. 9:00.

   Podmínky pro výlet na Penati jsou ideální - počasí bude výborné, zázemí pro diváky připraveno a vstup na turnaj je po celou dobu zdarma. 

 

NÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR na jamky 2016

NÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR na jamky 2016

line

Ve dnech 15.-19.6.2016 proběhlo, tak jako každoročně Národní Mistrovství ČR na jamky. Tentokrát se hrálo na krásném, ale určitě ne jednoduchém hřišti v Cihelnách.

 

Hřiště mělo rozhodně co nabídnout, hráči se zde mohou držet jak při zdi, tak také v případě nutnosti a zápalu boje riskovat. To také potvrdily první dvě kola kvalifikace, které se hrály na rány. Naši 3 reprezentanti klubu se probojovali skrz CUT, a to Vojtěch Kostelka s výsledky 69 a 78, Martin Hromádka 77 a 78 a František Pávek 76 a 79. S nejlepšími výsledky se tedy do předních příček hracího pole dostal Vojta, kterému jistě také zaslouženě pomohl krásný HOLE IN ONE, který zahrál první den na osmé jamce. 

 

V druhé části, tedy té jamkové, už se Vojtovi s Martinem nedařilo. Oba dva hráči vypadli hned v prvním kole jamkovky. Avšak zazářil náš třetí hráč Franta Pávek, který v prvním kole porazil Jana Černohorského a v dalším kole Vojtěcha Mitterwalda. Třetí jamková hra už tak šťastný konec neměla a Franta prohrál na 16. jamce.

 

Ladies Europian Tour na Dýšině

Ladies Europian Tour na Dýšině

line

Kateřina Vlašínová je opět horkou favoritkou tohoto turnaje!!!

   Před rokem byla z českého pohledu zachránkyní turnaje Ladies European Tour na Dýšině. Jako jediná domácí hráčka totiž prošla cutem do finálového kola, které si poprvé v kariéře jaksepatří užila. A se stejným cílem se letos na Tipsport Golf Masters vrací.

Na svých oficiálních FB stránkách zveejnila průběh přípravy na tuto velkou událost:

Dnes jsem strávila celý den v Dýšině, kde jsem trénovala na blížící se Tipsport Golf Masters 2016. Hřiště už teď bylo naprosto nádherné a špičkově připraveno. Se svou hrou jsem nyní velmi spokojená, kondice se lepší a rány jsou delší. Na 9. jamce jsem zahrála krásný eagle a myslím, že dnešní skóre by bylo kolem -5. Následující dny dám maximum do přípravy, abych se tento rok ukázala ještě v lepší formě. Nemůžu se dočkat!

Celý Golf Club Austerlitz Kačce drží palce, aby letos byl výsledek zase o něco lepší než loni.

   Součástí středečního programu turnaje Tipsport Golf Masters byl letos znovu Junior Pro-Am, což neuniklo pozornosti Ladies European Tour. Turnaj, na kterém si děti zahrají po boku profesionálních hráček, je totiž na tomto okruhu unikátem. Tohoto turnaje se také zúčastnila jedna našich mladších reprezentantek Lenka Nebeská. Ve složení s profesionální hráčkou Sophie Sandolo a Jurajem Horským vybojovali krásné 2. místo

Extraliga 1. a 2. kolo na Mnichu

Extraliga 1. a 2. kolo na Mnichu

line

Ve dnech 11. – 12. 6. se v jižních Čechách odehrály první dvě kola letošní extraligy družstev mužů a žen. Hrálo se na golfovém resortu Monachus. Hřiště bylo navzdory nepříznivému počasí připraveno skvěle. Tím, že bylo z velké části promočené, měli hráči možnost stavět na nízce střižených plochách.

Do prvního dne vstoupili lépe naši muži. Ve složení Černý (71), Kostelka (78), Kovář (80), Pávek (75), Siegel (74), Szlaur (78) zapsali po škrtnutí jednoho výsledku celkem 376 ran (+11) a přenocovali na 4. místě. Ženy po nepovedených výsledcích v prvním kole, s výjimkou Kačky Vlašínové, která zapsala 72 ran (-1), zapsaly 245 ran (+26) a umístily se deváté.

Druhý, dopoledne deštivý den odstartovaly ženy. Poučily se z kola prvního a zlepšily svůj výkon o celých 16 ran (229, +10) a to po výsledcích Ireny Foretové (75), Lenky Nebeské (83), Báry Šindelářové (82) a Katky Vlašínové (72), která se svými výkony (71, 71 = -2) stala nejlepší ženou prvních dvou kol. Vylepšily svoje umístění o dvě příčky, s tím, že ztrácí pouze 9 ran na medailové pozice. Naši chlapci za hřmění okolo jdoucích bouřek, které naštěstí nepřišly na hřiště, zopakovali solidní výkon z prvního kola (376, +11), nicméně se o jednu příčku propadli. Na „bednu“ však ztrácí pouhé 3 rány. Ve druhém kole hrál nejlépe čerstvý bakalář Martin Hromádka (72, -1) a za zmínku stojí i skvělý výkon nové posily Františka Pávka +3 za dva dny (75, 74). Lepší z týmu byl už jen Jára Černý (71, 76), kterému k udržení paru hřiště po dvou dnech chyběla jen jediná rána.

V mužích jsou na předních příčkách týmy Karlových Varů, Kunětické Hory a Hodkoviček. V ženách to jsou týmy Kunětické Hory, Mariánských Lázní a pražského Erpetu.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci, gratulujeme k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho zdaru do dalších kol v boji o extraligové tituly.

Kateřina Vlašínová - 1. místo na CGAT

Kateřina Vlašínová - 1. místo na CGAT

line

Třetím turnajem pokračoval na Ypsilonce seriál turnajů nejvyšší amatérské soutěže jednotlivců v České republice - Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour 2016.

Pro titul si došla Kateřina Vlašínová (GC Austerlitz), a to díky výsůledkům 73, 73 a 70 (celkově par).

K výsledku se potom Kateřina vyjádřita na svých oficiálních FB stránkách takto:

"Zdravím z Liberce, kde se mi přes víkend podařilo vybojovat 1. místo třetího turnaje Czech Golf Amateur Tour! S kedíkem jsme poladili patování a hned to skóre vypadá o něco lépe; dnes 70 (-2) a celkově po třech kolech v paru. Moc děkuji golfovému resortu Ypsilon za špičkově připravené hřiště, na kterém byla radost hrát! Také děkuji domovskému klubu Golf Club Austerlitz za skvělé podmínky k tréninku. Příští víkend ho budeme řádně reprezentovat v Extralize na Mnichu."

Katce všichni moc gratulujeme a přejeme jí mnoho dalších úspěchů v její golfové kariéře. 

 

K prvnímu úspěchu na CGAT se také může hrdě přihlásit novopečený reprezentant GCA František Pávek, ten se s výsledky 74,78,79 umístil na krásném 25.místě.

Vojta Kostelka devátý na Bledu

Vojta Kostelka devátý na Bledu

line

Předposlední květnový týden již tradičně patří vždy kvalitně obsazenému Mezinárodnímu mistrovství Slovinska. Na skvěle připraveném hřišti z evropské TOP 100 se od čtvrtku 19.5. do soboty 21.5. ve čtyřech kolech utkalo 95 amatérů z celé Evropy. Nejpočetnější zastoupení mělo po domácích Slovincích, Rakousko a Česko.

Hráč našeho klubu Vojtěch Kostelka po 2 kolech 77 a 75 vstupoval do finálového dne z 11. příčky. 

Na dvě sobotní finálová kola nachystali pořadatelé extrémně obtížné pozice jamek. V kombinaci s 11 stop rychlými greeny, tak připravili pro nejlepší hráče turnaje důkladnou prověrku. Vojta do finálového dne vstoupil svým nejhorším kolem na turnaji – 80, bez birdie s osmi bogey. Ve finálovém kole, ale předvedl svůj nejlepší výkon 73 (2. nejlepší výsledek finálového kola) a obsadil konečné 9. místo.

Celkovým vítězem se stal Slovinec Stirn. Největším favoritem byl před finálovým kolem Čech Jiří Zuska, který do něj nastupoval s náskokem 10ti ran. Na posledních devět jamek, ale potřeboval 50 ran což v konečném součtu stačilo na 3. místo.

Informace pro mistry GCA 2015

line

Pohár mistrů klubů se uskuteční 24.5.2016 ve Staré Boleslavi .Máte-li zájem zůčastit se přihlaste se na info@gcsb.cz nebo kontaktujte sekretáře GCA.Uzávěrka přihlášek 15.6.2016.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  |  další >>
strana: 5 / 21   celkem: 206 záznamů
 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>