Články na Home stranu

Akademické mistrovství opět ovládl Martin Hromádka

Akademické mistrovství opět ovládl Martin Hromádka

line

Ve dnech 20.-22.9.2016 proběhl jako již každoročně turnaj nejůlepších českých vysokoškolsklých golfistů. Akademické mistrovství, které se odehrálo v pražském Golf Resortu Black Bridge, probíhalo za příjemného počasí. Z našeho Golf Clubu Austerlitz do boje vyrazili hned čtyři hráči. V ženách se na krásném 4. místě umístila Zuzana Kozáková. V mužích se všichni zástupci našeho domovského klubu umístili v nejlepší desítce hráčů. Na 8. místě skončil Radan Havlík, na 7. místě pak Jaromír Černý jun.. Největší pozornost si však pochopitelně zaslouží Martin Hromádka, který celý turnaj předváděl vyrovnané výkony a propracoval se tak k obhajobně titulu akademického mistra.

 

Martinovi i ostatním reprezentantům moc gratulujeme.

MISTROVSTVÍ KLUBU 2016

line
Vážení členové GCA.
připomínáme, že ve dnech 17. a 18.9. se koná  mistrovství klubu ve hře na rány ( MKR ). Pokud jste se ještě nepřihlásili, srdečně Vás na něj zveme. Přihlásit se můžete zde - http://www.cgf.cz/TournRegistrations.aspx?IDTournament=474035251&IDTournCategory=0.
 
 
Seniorské mistrovství klubu - pozor změna termínu konání !!!!

Dne 12.9. 2016 ,rozhodla správní rada klubu, na návrh STK GCA o tom, že seniorské mistrovství GCA se  bude konat až o týden později, než bylo původně plánováno. Bude se hrát v neděli 25.9.2016 . Mistrovství seniorů bude na rány ze žlutých nebo červených odpališť a hrát se bude pouze jeden hrací den. Důvod ke změně je ten, že  se budou moci turnaje zúčastnit opravdu všichni senioři, což kdyby se seniorského mistrovství konalo současně s MKR, nebylo možné zajistit. V termínu 17. a 18. 9. 2016 se mohou senioři zúčastnit dvoudenního mistrovství klubu na rány a bojovat tak o titul absolutního a mid-amatérského mistra. Toto dvoudenní mistrovství se hraje z odpališť bílých a modrých. Hráči a hráčky, kteří byli přihlášeni na seniorské mistrovství v původním termínu budou kontaktováni ( nebo již byli ), aby potvrdili svou účast ne jednom, či obou turnajích ( eventuálně účast na obou zrušili ). Prosím tyto hráče a hráčky, aby pokud se s nimi z klubu nikdo nespojí ( kvůli chybějícímu kontaktu ), do 13.9. do 18.00 hod., aby sami napsali na mail gcarozhodci@gmail.com, který z turnajů chtějí či nechtějí hrát. Přihlášení / odhlášení do jednotlivých turnajů za ně následně provede STK klubu.

přihlásit na seniorské mistrovství se můžete zde - http://www.cgf.cz/TournRegister.aspx?IDTournament=493554453

Moc se omlouvám všem členům GCA za vzniklé komplikace. Za STK klubu Robert Varta
 
 
 
 
 

Extraligový boj o bronz

Extraligový boj o bronz

line

   Jak jsme Vás již informovali v předchozím článku, soutež extraliga českých týmů mužů a žen na hřištu Casa Serena, byla plná překvapivých výsledků.

   Po úspěšných výhrách zkrácených formátů jamkovek, kdy oba dva naše týmy GCA získaly postup do semifinále. se průběh soutěže nedařil úplně dle představ kapitánů paní Ireny Nebeské a pana Ing. Jaroslava Sedláčka. Tým mužů v utkání proti Beskydskému golfovému klubu bohužel nedosáhl na výhru, a tak se naši muži rozhodli lehce pozměnit taktiku hry tak, aby následující den byl úspěšný pro získání bronzové medaile. Tým žen měl opravdu velmi silného soupeře, Royal Golf Club Mariánské Lázně, který ani na vteřinu nezaváhal a nedal našim ženám ani trochu šanci změnit skóre po neúspěšných dopoledních čtyřhrách. 

   Poslední den byl opravdu dramatický a plný zvratů. Tým mužů bojoval o třetí místo s GC Hodkovičky. I přesto, že náš tým byl papírově silnější a měl lepší výsledky i v základní části extraligy, byli soupěři silní a náš tým porazili. Náš tým GC Austerlitz-muži si tak vysloužil krásné 4. místo v celé soutěži.

   Tým žen do souboje s Park Golf Clubem Ostrava nastoupil v bojovné náladě, nicméně již po dopoledních foursomech se stav nevyvíjel příznívě pro naše dívky. Do singlů nastupovali za stavu 0,5:1,5 a bylo třeba skóre otočit. První důležitý bod přinesla Irena Foretová, která vyhrála již na 14. jamce a stav vyrovnala. Další bod přinesla Melanie Šmejkalová a zároveň po těžkém boji prohrála svůj duel Lenka Nebeská, tím pádem byl stav vyrovnaný a čekalo se na rozhodující zápas mezi Barborou Šindelářovou a Hankou Ryškovou. Zápas došel za stavu 1UP pro Barču až na 18. jamku, bylo tedy jisté, že naše ženy půjdou při nejmenším do rozehrávky. To však nebylo potřeba, neboť Bára udolala Ryškovou o dvě jamky a tak se mohly naše ženy radovat z extraligového bronzu.

Tyto čtyři dny plné překvapení a zážitků byly opravdu skvělým zakončením sezony 2016 pro týmové soutěže. Celý Golf Club Austerlitz a správní rada vedená panem prezidentem JUDr. Kovářem a víceprezidentem panem Ing. Sedláčkem děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu. 

 

 

    

Extraligové týmy mužů a žen míří do bojů o medaile

Extraligové týmy mužů a žen míří do bojů o medaile

line

   Ve dnech 20.-23.8.2016 se na jednom z nejnovějších hřišť ČR Casa Serena u Kutné Hory, hrají poslední kola nejvyšší týmové amtérské soutěže. 

 

   V sobotu 20. srpna se odehrálo poslední, tedy 5.kolo, na rány. Je nutné vyzdzvihnout úspěchy obou extraligových týmů GCA. Týmy mužů si svými výsledky zajistili první místo. Ženy se umístily, zvláště díky skvělému výsledku Kateřiny Vlašínové (66 ran), na konečném sedmém místě. 

   Nedělní hrací den byl plný zvratů v již už tradičním formátu jamkovek. Tým mužů deklasoval soupeře z pražského Erpetu. S výsledkem 5:0 si tak zajistil postup do semifinále. Tým žen přesvědčivě zvítězil 2:1 nad děvčaty z Kunětické Hory. 

 

Mistrovství  České republiky družstev mládeže 2016.

Mistrovství České republiky družstev mládeže 2016.

GC Austerlitz druhým nejúspěšnějším klubem v České republice!!

line

   Ve dnech 16 až 18 srpna proběhlo na hřišti na Zbraslavi finále mistrovství ČR družstev mládeže.

 

   Na úvod je třeba si připomenout, že v České republice se hrají v těchto kategoriích tři Mistrovství ČR, MČR dívek  do 18 let, MČR chlapců do 18 let a MČR smíšených družstev do 14 let. Do finálového klání postoupilo vždy osm družstev z celé ČR, a to více než ze stovky českých golfových klubů.

   To, že měl Golf Club Austerlitz stoprocentní zastoupení, a naše družstva postoupila do finále ve všech kategoriích,  byl obrovský úspěch sám o sobě.

 

   Výprava pod vedením kapitána GCA, J.Sedláčka, vedoucí TCM, Ireny Foretové a úspěšných kapitánů družstev, paní Ireny Nebeské, Jaromíra Černého juniora a Pavly Vyoralové, vyrazila na Zbraslav na cvičné kolo již 15 srpna. Popisovat dramatické boje, které se na Zbraslavi v podání GCA odehráli, by zabralo mnoho stran textu, ale jaké byly výsledky, Vám ve stručnosti sesumírujeme níže.

 

   Team dívek do 18 let pod vedením Pavly Vyoralové, ve složení Barbora Šindelářová, Kristýna Poslužná, Melanie Šmejkalová a Monika Haufová, si ze začátku celého klání vůbec nevedl špatně. Bohužel podlehl až v dodatečné rozehrávce o postup do bojů o medaile. Nakonec si naše devčata vybojovala na mistrovství krásné 6 místo.

   Teamům chlapců do 18 let a smíšenému teamu do 14 let první souboje se soupeřem dopadly pro naše družstva dobře, takže postup do boje o medailová místa byl jasný.

   Team chlapců do 18 let pod vedením kapitána Jaromíra Černého juniora, ve složení Jakub Patkoš, Marek Patzelt, Lukáš Zušťák, Michal Darovec, David Siegel a Vojtěch Jochman, předváděl neskutečná utkání. Chlapci do 18 let dotáhli svoji misi až do finálového boje o titul mistrů ČR, kde podlehl Beskydskému GC, který se stal nejúspěšnějším klubem tohoto mistrovství. Krásnou stříbrnou medaili si opravdu vydřeli.

   V neposlední řadě již tradičně úspěšný smíšený team do 14 let pod vedením paní Ireny Nebeské ve složení František Pávek, Kryštof Latka, Lenka Nebeská, Tobias Munk a Lucie Hribíková, v boji o bronzové medaile porazil GC Erpet a zajijstil si tak nádhernou bronzovou medaili. 

 

Vzhledem k náročnosti celého čtyřdenního turnaje na velmi těžkém hřišti Prague City Golf Zbraslav, jsou tyto výkony o to větším úspěchem. Všechny hráčky, hráči, kapitánky, kapitáni, a v neposlední řadě i rodiče hráčů, kteří se podíleli na tomto skvělém úspěchu, zaslouží obrovské poděkování.

   Celý Golf Club Austerlitz a správní rada vedená panem prezidentem JUDr. Kovářem a víceprezidentem panem Ing. Sedláčkem děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu. 

Mezinárodní mistrovství České republiky na rány

Mezinárodní mistrovství České republiky na rány

line

   Ve dnech 10.-13.8.2016 se, na jednom z nějkrásnějších hřišť Karlštějně, odehrálo Czech International Amateur Championship presented by Raiffeisenbank. I přes nepříznivé počasí, kdy první den celý turnaj přerušila bouřka, druhý den se kvůli ranní mlze musel posunout startovní čas na později a třetí den byla opravdu velká zima a velký vítr. i přes tyto nástrahy zažil Karlštejn Austerlitzké bojovníky v té nejlepší formě. 

   Gratulace především patří Kateřině Vlašínové, která si díky výsledkům 72, 74, 68 a 73 zajistila vítězné zlaté místo. S těmito skvělými výsledky obsadila první příčku s náskokem tří ran před druhou Kristýnou Frýdlovou. Celý turnaj Kateřinu provázel její osobní "fanclub", který ji jistě velmi motivoval a celou hru podporoval.

   Dalším skvělým umístěním se může pochlubit Vojtěch Kostelka, který si výsledky 73, 72, 68 a 71 zajistil krásné čtvrté místo, jen pět ran za vítězným Jiřím Zuskou. Nezapomeňme zmínit ještě jednoho reprezentanta GCA, Martina Hromádku, který se umístil na pěkném dvacátém místě

 

   Celý Golf Club Austerlitz, pan prezident JUDr. Kovář, víceprezident pan Ing. Sedláček i celá správní rada děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu a přeje jim hodně štěstí

Pozvánka na noční turnaj

line
Přijďte si zahrát noční turnaj svítícími míči v pátek 12.8. 2016. Vice informací naleznete v příloze.

Tým B

line

Již pátou sezónu působí v našem golfovém klubu „B tým GCA“, který sdružuje sportovní hráče, kteří mají rádi výkonnostní a týmový golf.

B tým reprezentuje náš klub zejména v meziklubových týmových utkáních, v podobném formátu jako Ryder Cup. Většinou se hrají dvě kola, ranní jamkovka dvojic – four ball a four same a odpoledne pak každý hráč odehraje ještě singl jamkovku.

V tomto roce B tým odehrál již 4 „Ryder Cupová“ utkání z toho celkem 3x slavil vítězství a jednu prohru.

V květnu se hrálo na Penati, kde náš tým poprvé s týmem Penati prohrál a to celkem drtivě 5 ku 11.

Další utkání pak proběhlo na našem domácím hřišti proti týmu GC Olomouc, kde jsme vyhráli 11,5 ku 3,5. V září nás čeká odveta na jejich hřišti v Olomouci, Vésce.

Začátkem června se náš tým vypravil na sever Moravy, kde jsme hráli se skvělým týmem Šilheřovic na jejich náročném, ale krásném parkovém hřišti. Oproti loňské drtivé prohře, jsem ale letos slavili výhru 11 ku 5. Tým Šilheřovic se již chystá na odvetu na našem hřišti 19.8.

Zatím poslední skalp a pohár pro vítěze si náš B tým přivezl z Kunětické Hory, kde jsme s jejich týmem sehráli skvělý match koncem června. Ranní dvojice jsme zvládli skvělě a vyhráli všech 5 zápasů, což se nám povedlo poprvé v historii a tak jsme do odpoledních singlů nastupovali jako jasný favorit, k celkovému vítěyství jsme potřebovali už jen 3 body z odpoledních 10 her. Nakonec jsme v singlech získali 5 bodů a vyhráli tak 10:5. Odveta se hraje na našem hřišti v polovině září.

Naše příští utkání je již tradiční derby s GC Brno, kde bude domácí tým GCB obhajovat jejich loňské vítězství. Utkání se hraje v sobotu 6.8. v Jinačovicích, tak nám držte palce a nebo ještě lépe – přijdtě fandit J

B tým ve spolupráci s resortem, hřištěm a klubem připravuje na srpen pro všechny členy i nečleny „noční turnaj“. Pro více info sledujte stránky GCA nebo plakáty v klubovně a přijďte si zahrát.

 

B tým GCA vítězí na Kunetické Hoře

 

Smutek z porážky na Penati, ale i tak to byl skělý golfový den

Informace pro hru ve Skalici

line

Vážení členové,

níže zveřejňuji upozornění pro hru ve  Skalici.

Reciprocita se Skalicí neplatí pro veřejné členství v GCA.

Reciprocita s ihriskom Skalica platí len na hru mimo turnajov, nie na turnajové FEE a na túto reciprocitu sa nevzťahujú žiadne ďalšie zľavy ako zľava na autíčko, v shope a iné. Tieto zľavy sú platné len pre členov nášho Golfového Clubu Skalica.

 Ďakujeme.

 GRAFOBAL GROUP GOLF RESORT SKALICA, a.s.

tel. 034/7749627

Mgr. Michaela Patáková

Postup z kvalifikací družstev

Postup z kvalifikací družstev

line

 V úterý dne 19.7. se na třech náročných hřištích uskutečnily kvalifikace družstev mládeže a naše týmy reprezentantů TCM GCA rozhodně nechyběly. A co víc, můžeme na ně být velmi pyšní - dvě družstva tyto kvalifikace suveréně vyhrála. 

 

   Kvalifikace smíšených družstev do 14 let se odehrála na hřišti Lázně Bohdaneč. Kapitánka Irena Nebeská, s pomocí pana Pávka a pana Latky, společnými silami podpořili a motivovali hráče natolik, že tým našich nejmladších hráčů celou kvalifikaci vyhrál, a to dokonce o šest ran před druhým umístěným družstvem. V konkurenci 15 týmů se součtem 231 ran si družstvo Austerlitz jednoznačně zajistilo 1. místo. 

Složení týmu a výsledky:

Kryštof Latka 81 ran

Tobias Munk 90 ran

Lenka Nebeská 76 ran

František Pávek 74 ran

 

   Další z kvalifikací se odehrála na hřišti v Kravařích, kde se proti sobě utkalo 14 družstev dívek do 18 let. Náš tým pod vedením kapitánky Pavly Vyoralové obsadil se součtem 225 ran krásné 4. místo. 

Složení týmu a výsledky:

Barbora Šindelářová 75 ran

Michaela Patzeltová 80 ran

Kristýna Poslužná 86 ran

Melanie Šmejkalová 70 ran

 

   V neposlední řadě je také na místě zmínit kvalifikaci družstev chlapců do 18 let, která se odehrála na hřišti Ostravice. Tradičně se kapitánování týmu ujal Jaromír Černý ml., který tentokrát svoje družstvo suvéréně dovedl k 1. místu. I přes náročnost kopcovitého hřiště se chlapcům podařilo získat úctyhodný součet 389 ran.

Složení týmu a výsledky:

Michal Darovec 87 ran

Vojtěch Jochman 74 ran

Jakub Patkoš 90 ran

Marek Patzelt 77 ran

David Siegel 75 ran

Lukáš Zušťák 76 ran

 

   Celý Golf Club Austerlitz, pan prezident JUDr. Kovář, víceprezident pan Ing. Sedláček i celá správní rada děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu a přeje jim hodně štěstí při finálových kolech, která se odehrají 16.-18.8.2016 na hřisti Zbraslav.

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  |  další >>
strana: 4 / 21   celkem: 206 záznamů
 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>