Články na Home stranu

line

Ve dnech 2.-5.8.2017 se náš tým GCA zúčastnil Mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let - Pohár Klubů. 

Našich 6 hráčů bojovalo ze všech sil v prvních dvou dnech, kdy se hrálo na rány. Tým ve složení Haufová Monika, Latka Kryštof, Nebeská Lenka, Tripská Aneta, Darovec Michal a Bonislavsky Adam se na hřišti v Telči doslova prali o každou ránu. Nepříznivé podmínky a opravdu silná konkurence zapříčila to, že výsledek dohromady 847 ran za oba dny nevystačil na postup do jamkové části finále.

I tak chceme velmi poděkovat všem zúčastněným hráčům, rodičům, trenérům i fanouškům děkujeme a přejeme hodně štěstí při finálových soubojích. Celý Golf Club Austerlitz a správní rada vedená panem prezidentem JUDr. Kovářem a víceprezidentem panem Ing. Sedláčkem děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu.

Dále naše členy TCM čekají tři finálová kola družstev 18D a 18CH, které se podle nového systému budou hrát na rány. Tento turnaj proběhne v termínu 15.-17.8.2017 na hřišti v Berouně. Kvalifikace družstev mládeže

line

V úterý 18.7.2017 se čtyři družstva austerlitzkých reprezentantů zúčastnilo regionální kvalifikace družstev do 14 a 18 let. Celá výprava se pilně připravovala den předem na složitost a náročnost hřiště v Šilheřovicích. Turnaj byl opravdu náročný, a to zejména díky teplotním podmínkám.

Kvalifikace do 14 let se zúčastnilo celkem 15 smíšených družstev. Tým GCA ve složení Haufová Monika, Munk Tobias a Vrbská Klaudie se umístil na krásném 5. místě, ale na postup mu bohužel chyběly dvě rány. 

Kvalifikace do 18 let byla již tradičně rozdělena do kategorií dívěk a chlapců. Tým dívek ve složení Nebeská Lenka, Šindelářová Barbora a Vavrova Michaela. Naše děvčata obsadila nádherné 2. místo a zajistila si tak klidný postup do finálových kol.

V kategorii chlapců do 18 let GCA tentokrát nasadil 2 týmy. Tým A ve složení Latka Kryštof, Kokavec Jakub, Zušťák Lukáš a Patzelt Marek. Tým B ve složení Šmerda Alexandr, Kocián Marek a Stehlík Jonáš. Z jedenácti zúčastněných družstev se náš tým GCA B umístil na sedmé místě. GCA A obsadilo skvělé 2. místo a stejně jako dívky si zajistilo postup do finálových kol.

 Tímto všem zúčastněným hráčům, rodičům, trenérům i fanouškům děkujeme a přejeme hodně štěstí při finálových soubojích. Celý Golf Club Austerlitz a správní rada vedená panem prezidentem JUDr. Kovářem a víceprezidentem panem Ing. Sedláčkem děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu. 

Extraliga na Mnichu

line

Ve dnech 10.-11.6.2017 proběhla první dvě kola nejvyšší týmové amatérské soutěže, Extraliga týmů žen a mužů. Celý turnaj probíhal velmi svižně na hřišti Mnich za krásného teplého počasí.Celkově se zúčastnilo 12 týmů žen a 12 týmů mužů z celé republiky. 

Nechyběla ani reprezentace Golf Clubu Austerlitz pod vedením kapitánů pana S. Sedláčka a paní I.Nebeské. Výsledky mužů byly velmi dobré, nesmíme zapomenout vyzdvihnout krásná čísla Vojtěcha Kostelky  (74,72), Martina Hromádky (76,76) a druhé kolo Davida Siegla (75). Celkově se družstvo mužů umístilo na 7.místě. Výsledky u žen byly veelmi dobré, bohužel náš tým se s hřištěm nepopral moc dobře. Skvěle ovšem zahrála druhý den děvčata Lenk Nebeská (76) a Barbora Šindelářová (77).Konečné 11.místo pro ženský tým.

 

Všem reprezentantům děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších kolech.

 

Vojta Kostelka 3. na mistrovství Rakouska

Vojta Kostelka 3. na mistrovství Rakouska

line

V posledním květnovém víkendu se odehrálo v rakouském Klagenfurtu tradičně velmi dobře obsazené Mezinárodní mistrovství Rakouska. Hrálo se na obtížném hřišti golfového klubu GC Klagenfurt – Seltenheim, které v nedávné minulosti hostilo Challenge tour.

Již od prvních kol se velmi dobře dařilo hráči našeho klubu Vojtovi Kostelkovi. Po zahřívacím kole v paru hřiště (72) ubral v druhém kole 2 rány (70) a dostal se na celkových -2. Dokonale využil moving day. V sobotním čistém kole - bez jediného bogey - zahrál nejlepší kolo dne -5 (67) a posunul se s -7 na dělené 1. místo. Vojtovi se podařilo skórovat v závěru kola, kdy místní „Amen corner“ – jamky 14,15,16 prošel se třemi birdie a čtvrté birdie v řadě přidal na jamce číslo 17.

Do posledního dne vstupovalo s ambicemi na vítězství 6 hráčů, které dělily od sebe pouze 2 rány.  Finálové kolo od začátku nejlépe zvládal Rakušan Steinlechner. Od prvních jamek šel bez větších chyb za vítězstvím a úspěšně odrážel veškeré snahy Vojty i Švýcara Wepperniga na srovnání skóre. Vojta i Švýcar na posledních jamkách při snaze skórovat naopak chybovali. Vojta se s turnajem rozloučil kolem +1 (73), které znamenalo celkové skóre -6 a 3. místo.

Tento velmi kvalitní výsledek reprezentanta GC Austerlitz podtrhuje i srovnání se zbytkem startovního pole, kdy pouze 5 hráčů dokázalo na profesionálně připraveném hřišti zahrát celý turnaj pod par hřiště. Hráče českého národního týmu Petra Janíka a Jana Černohorského dělilo od Vojty 24 respektive 30 ran.

 

Kompletní výsledky na:

http://www.golf.at/golfclubs/turniersuche/gc-klagenfurt-seltenheim/206/2017-internationale-austrian-amateur-championship-men/2017-1164223/livescoring#/competition/1164223/leaderboard  

Kvalifikace družstev do 16 let

Kvalifikace družstev do 16 let

line

Dne 27.5.2017 se na našem domovském hřišti ve Slavkově konala Regionální kvalifikace smíšených družstev do 16 let. Golf Club Austerlitz tentokrát nasadil rovnou dvě družstva a to tým A pod vedením kapitánky Ireny Nebeské a tým B pod vedením kapitánky Ireny Foretové. Konkurence na tomto trunaji byla až nezvykle velká. Kvalifikace se totiž zúčastnilo 13 družstev z celého regoinu východ B. I přes slunečné počasí se museli hráči poprat s velmi silným "slavkovským" větrem. 

B tým GCA se nakonec umístil na krásném 8.místě. A tým GCA si s těžkými podmínkami poradil dobře a obsadil svými výsledky 3.místo. Kvalifikací teda Gol Club Austerlitz úspěšně prošel a postupuje do celorepublikového finále družstev do 16 let. 

Tímto všem zúčastněným hráčům, rodičům, trenérům i fanouškům děkujeme a přejeme hodně štěstí při finálových soubojích. Celý Golf Club Austerlitz a správní rada vedená panem prezidentem JUDr. Kovářem a víceprezidentem panem Ing. Sedláčkem děkuje všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu. 

 

A tým GCA:

DAROVEC Michal         80
GABURA Lukáš   82
HAUFOVÁ Monika   92
LATKA Kryštof   81
NEBESKÁ Lenka   76
TRIPSKÁ Aneta   99

 

B tým GCA:

BONISLAVSKY Adam        92
JAROVÁ Stella   93
KOCIÁN Marek   101
SCHINZEL Adam   94
STEHLÍK Jonáš   91
ŠMERDA Alexandr   101

Mezinárodní mistrovství ČR dvojic

Mezinárodní mistrovství ČR dvojic

line

Dne 20.-21.5.2017 se na Mladoboleslavksém golfovém hřišti uskutečnil turnaj dvojic a nesměli zde chybět ani zástupci Golf Clubu Austerlitz.

Bojovníky a reprezentanty se tentokrát stal Jaromír Černý jun. a Jakub Szlaur. Už i tak dlouhé a nelehké hřiště se stalo o to větší výzvou právě kvůli silnému větru, který hráče provázel po oba dva dny soutěže. Dvojice Černý+Szlaur si díky výsledkům 72 (fourball) a 70 (foursome) zajistili medailové 2.místo.   

Velmi gratulujeme k titulu vícemistrů republiky ročníku 2017.

Výsledky hlasování ankety MK Senioři - 2017

line
Počet hlasujících 
Počet členů GCA ve věkové kategorii 50+ ( řádní i roční )  = 407 
Počet členů GCA  ve věkové kategorii 50+ ( pouze  řádní )  = 346
v anketě hlasovalo 44 členů = výsledky ankety jsou NEZÁVAZNÉ, protože hlasovalo méně než 50 procent oprávněných členů ( 10,81 %  z řádných+ročních, 12,71% z řádných )
 
Jak hlasovali ti, kteří se ankety zúčastnili :
otázka č. 1 - 70,5% ( 31 hlasujících ze 44 ) bylo pro dvoudenní turnaj
otázka č. 2 - 59,1% ( 26 hlasujících ze 44 ) bylo pro hru  z bílých a modrých odpališť
otázka č .3 - 56,8% ( 25 hlasujících ze 44 ) bylo pro variantu, aby se seniorské mistrovství hrálo v rámci MKR 


Po vzájemné konzultaci STK klubu o seniorském mistrovství rozhodla takto : bude se  konat v řádném termínu MKR, jako podkategorie tohoto mistrovství. Hrát se bude z odpališť bílých a modrých
 
Zdůvodnění:
1. přestože anketa nebyla závazná, respektovali jsme  hlasy těch, kteří se ji zúčastnili.
2. seniorům nebude upřeno právo hrát šampionát na rány bez omezení věku a v mid-kategorii
3. nemusí se hledat volný termín v termínové listině turnajů
4. senioři nemusí hledat další volný čas pro extra mistrovství. Termín MKR je znám dlouho dopředu každý rok
5. vyhlášení turnaje má slavnostnější charakter, pokud se vyhlašuje zároveň i s jinými kategoriemi
 
STK GCA

Upozornění pro členy GCA

line

Vážení členové,

pokud budete využívat placení pouze udržovacího členského ročního příspěvku pro rok 2017  je nutné doručit SR GCA ke schválení žádost dle článku  IV./7 stanov GCA. SR GCA vyhoví žádosti pouze z vážných důvodů, přičemž  žádosti musí být doručeny SR GCA nejpozději k 31.3.2017. V případě schválení žádosti musí být částka 6.000,-Kč připsána na účet GCA do 15.4.2017. V případě neschválení žádosti je povinností člena, dle rozhodnutí VH GCA  uhradit roční poplatek v plné výši dle typu členství.


Jetliže zvažujete prodej členství kontaktujte sekretáře GCA. mob.775 668 997


 

line

                                                            Ve Slavkově u Brna  1.12.2016

 


SPRÁVNÍ RADA GOLF CLUBU AUSTERLITZ

 

se sídlem ve Slavkově u Brna, Na golfovém hřišti 1510

 

svolává řádnou valnou hromadu,

 

která se bude konat 30.1.2017 v 18.00hod. v klubovně GCA

Na golfovém hřišti 1510, Slavkov u Brna

 

    Program:

 

   1. Zahájení.

   2. Schválení jednacího, volebního a hlasovacího řádu.

   3. Volba orgánů valné hromady

       - předsedající

       - mandátová, návrhová a volební komise

       - zapisovatel a ověřovatelé zápisu

  4. Výroční zpráva prezidenta GCA za rok 2016.

  5. Zpráva o hospodaření za rok 2016 a její schválení.

  6. Zpráva o činnosti TCM a reprezentace GCA za rok 2016.

  7. Zpráva o činnosti STK GCA za rok 2016.

  8. Návrh rozpočtu GCA pro rok 2017 a jeho schválení.

  9. Diskuse.

10. Usnesení.

11. Závěr.

 

Prezence proběhne v místě konání valné hronady od 17.00hod.Rozhodným dnem pro posouzení hlasování je datum registrace v GCA, které musí být minimálně v den konání valné hromady.

 

Plnou moc a hospodaření GCA 2016 naleznete v příloze.

 

                                                        

Vojta Kostelka – Hole-in-one a 10. mezi profesionály

Vojta Kostelka – Hole-in-one a 10. mezi profesionály

line

Od čtvrtka 29.9. do soboty 1.10. hostila brněnská Kaskáda finálový turnaj Czech PGA Tour. Díky pozvánce hlavního sponzora Surgal Clinic mohl poměřit své síly s nejlepšími profesionály i Vojtěch Kostelka. Turnaj rozehrál skvěle. Na 3. Jamce zaznamenal své letošní druhé eso a v klubovně psal 69 (-3). Druhé kolo v paru 72 (E) znamenalo po dvou kolech 4. místo a start do finálového kola v předposledním flightu. Závěrečné kolo Vojtovi nevyšlo podle jeho představ – 76( +4). Celkových 217 ran (+1) mu vyneslo pozici nejlepšího amatéra turnaje a 10. příčku mezi profesionály.

 

Výsledky turnaje:

http://www.pga.cz/czech-pga-tour/surgal-clinc-grandfinale-czech-pga-tour-2016/

 

http://www.cgf.cz/TournResultCategory.aspx?IDTournCategory=494549604

<< předchozí  |   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  |  další >>
strana: 3 / 21   celkem: 206 záznamů
 
aktuality z klubu
 
3.01.2019 line Pro platbu ze zahraničí >> 3.01.2019 line Pokyny pro změny HCP >> 7.01.2018 line Úřední hodiny sekretáře GCA >>